Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hany honapos korban kezdenek...

Hany honapos korban kezdenek a babak szavakat mondani? Kisfiam 10honapos, de meg nem mond semmit. Nincs lemaradva?

Figyelt kérdés

2014. márc. 18. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 17 hónapos és még nem beszél, baba-mama van, esetleg gágá (libára), meg egyéb hangutánzások. Szóval a 10 hónapos gyereked nincs lemaradva. Nem helyezheted egy mércére a sajátodat más babákkal, mindegyik egyedi, mind más, mind máskor kezdi a dolgokat. A fiam 11 hónaposan kezdett mászni, állni - ez is későnek számít egyesek szerint, de nem az, a bab érzi, mikor mire képes. Egyébként mentálisan teljesen egészséges, értelmes, okos kisfiú, mindent megért, megkérem dolgokra és megcsinálja. Leírtam, hogy abban esetben sem hangolódj le, ha esetleg a tiéd sem beszél "időben". Eljön annak is ideje.:)
2014. márc. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez gyerkfüggő. sok ygerk van aki 2-3 évesen kezd cska el bezsélni de onnatól be nem áll a szájuk....
2014. márc. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Mas egyeb dolgot eleg koran kezdett csinalni, 9 honaposan mar ment a jarassegitovel.:-)
2014. márc. 18. 12:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem változó , én lányom kb 8 hós volt mikor kimondott tényleg értelmes és értelmezhető szavakat...észrevételem szerint mikor nagyobb élményben volt része jobban megragadtak benne a dolgok , mint pl.: mikor először látott cicát , kutyát és meg is simogatta őket , nagyon tetszett neki és egyből megtanulta a cicc-vaú-vaú -cicát a kutyát eleinte kutt-nak mondta : ) aztán sétáláskor elhaladtunk egy kis csobogó vízesés melett , megtetszett neki , elég volt 2-3 x elmondanom , hogy csobog és , hogy víz már mondta is : tobog , bííííz : D szóval szerintem az élmények közben halott szavak és az érdeklődéseire kapott válaszokat nagyon hamar megtanulják , a lényeg , hogy sok élménye legyen és tartsuk fent a kíváncsiságát , közben pedig sokat beszéljünk vele , persze csak egyszerűen , lassan , és konkrétan , mert ha be nem áll a csipogónk soha nem fogja tudni kivenni a rendes információkat legalábbis zserintem
2014. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
18 hónapos kora körül kezdett el értelmes szavakat mondani,addig is utánzott:vaú,nyáú,ge-ge,meg stb,de másfél éves kora után kezdett el
2014. márc. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!