Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10hónapos kislányom ( 4...

10hónapos kislányom ( 4 kilóval és 56cmvel született) most 6,80kg és 77cm, nagyon kicsi?

Figyelt kérdés
2013. dec. 18. 07:09
1 2
 1/15 Gyönyörűséges ***** válasza:

Nos, nem igazan alapozom a valaszaimat a nagykonyvre, de egy eves korara triplazni kellene a sulyat, 6 honapra pedig duplazni.

Vedono, gyerekorvos mit mond?

ok felhivtak a figyelmed a baba sulyara?

Anyatejes?

Az en babam is lassan hizott, minden honapban 450-500 grammot, amig ismerosok babaja havi 1 kg-ot. Enegem ez sokaig bantott, aztan 1 eves kora ota nem foglalkozok ezzel a temaval. De az esetedben azt gondolom, hogy ez tenyleg keves. Vervetelt szoktak ilyenkor csinalni.

2013. dec. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kevés, a magasságához mérve pedig még inkább. Az orvos mit mond?
2013. dec. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

szörnyen sovàny lehet,ha belegondolok,h.az én 8 hósom 72 cm ês 9 kg,nagyon formàs baba.

êtvàgya van? mennyit,miket eszik egy nap? orvos mit mond? ên utàna jàrnék a dolognak!

2013. dec. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
4 kg születési súlynál már nem érvényes a triplázás. Inkább a 3-3,3 kg-os gyerekeknél számolható így.
2013. dec. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 gabszem ***** válasza:
ugyanezekkel a méretekkel született a kislányom,10 hósan már kb 11 kg volt és kb 80 cm de ő meg nagy baba volt. nekem nagyon kicsinek és soványnak tűnik a babád. az orvos mit mond?
2013. dec. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nagyon sokáig küzdöttünk a bukással. Anyatejes, és nagyjából úgy 7 hónapos koráig nem volt olyan szopi amikor ne jött volna vissza a kaja. Az orvos szerint minden rendben volt, de kértem beutalót a gasztrora. Ott annyit csináltak mindössze, hogy sztetoszkóppal megvizsgálták és semmi több. Kapott ugyan ilyen turbó tápszert, amitől egy hónap alatt híznia kellett volna 2 kgt, de nem adtam neki az egészet, mert nem tartottam jó dolognak. Vékonynak vékony, de nem alultáplált. Reggel cicit kap még, tízóraira egy banán meg egy alma (vagy egy körte meg egy alma, szóval rendszerint két gyümölcs, de van hogy kekszet is teszek bele), ebédre főtt kaja (na azt nem mindig hajlandó megenni se az üvegeset, se a főztömet, kedvfüggő), uzsira natúrjoghurtot keverek gyümölccsel vagy tejpépet kap, vacsira cici és éjszaka még négyszer kel szopizni. Naponta 3 kakis pelus van. Azért nem tudom e hogy aggódjak e vagy minden rendben van, mert (bár mi a férjemmel és a kisfiammal teltek vagyunk) édesanyám ugyanilyen testalkat, akármennyit eszik nem hízik. Világ életében 50- 55kg volt. Az orvos azt mondja egyébként hogy rendben van. A védőnő meg.... hát őt inkább hagyjuk...
2013. dec. 18. 09:05
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy a gasztron vettek tőle vért, aminek jó lett az eredménye. Annyit mondtak hogy vashiánya van, de minden más rendben van.
2013. dec. 18. 09:07
 8/15 anonim ***** válasza:
Az evés mennyisége jó, ennyi ételtől azért húsosabbnak kéne lennie. Az nagy fiam is 4kgmal született, és már 3 hónaposan 7kg felett volt. A vashiányt pótoljátok? Az is okozhat ilyet. Viszont ha sokáig bukott és sokat, akkor az is lehet az oka a dolognak. Nem nézték, hogy zár-e rendesen a gyomorszája, vagy éppen nem túl szűk-e? Ezt a háziorvosnak meg kellett volna nézetnie, ha ilyen lassú a súlygyarapodás, és ilyen sok a bukás. Amióta gyümölcsözik, zöldségezik, azóta nem hízott többet? Este esetleg megpróbálhatnál neki kenyeret adni. Az megint segíthet ezen a gondon. A kicsi fiam éjjel nagyon sokáig kelt enni többször is. Nála pl ezért vezettem be vacsira a vajas kenyeret, hogy jobban telítse, és legalább hajnali 1-2-ig kibírja evés nélkül.
2013. dec. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Megmondom őszintén, én aggódnék, pláne, hogy olyan rosszul sem eszik, hogy indokolná ezt a soványságot. 10 hónap alatt szűk 3 kg hízás akárhogy is nézem nagyon kevés. Továbbmennék és kivizsgáltatnám alaposabban.
2013. dec. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Amióta rendszeresen eszik szilárdat, abba maradt a bukás és ütemesebben gyarapszik ( ha lehet ezt mondani). Kértem már időpontot hasi uh-ra, két ünnep közt megyünk. Se a háziorvos nem mondott semmit, se a gasztros. De akkor megyünk tovább. Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 18. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!