Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el kisfiatok...

Mikor kezdett el kisfiatok érthető szavakat mondani?

Figyelt kérdés
Enyém 16 hónapos. Ilyenek vannak, hogy baba, mama, papa, de nem igazán tudatos. nem mondja mamának, hogy mama, csak úgy hajtogatja, ha eszébe jut. Hangokat utánoz, járművekét, állatokét.:) Pedig sokat beszél hozzá mindenki. Nem gondolom, hogy gond lenne, mivel minden baba más, és van, aki jóval később kezd el beszélni. De azért kíváncsi lennék, hogy akinek a babája szintén később kommunikált, kb. milyen idős korában kezdte?
2014. febr. 13. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 19 hónapos. Mindennek mondja az első szotagjat már 15 hónapos kora óta. Most már egyszerűbb két szotagos szavakat kimond, mint pl cica, lufi, csacsi, illetve néhány hosszabbal is próbálkozik, porszívó (poio), vasaló (vaio), csillag. Most egy kicsit stagnál a dolog.
2014. febr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A fiam 11 hónaposan kezdte a cici szóval, aztán 1 évesen jött az anya, apa, stb. 14 hónapos korától nem volt megállás, 18 hónaposan mondatokban, folyékonyan beszélt. (elmúlt 9 éves, beszédkényszere van, nonstop beszél, ez időnként probléma az iskolában is.)

DE: a kicsi lányom, 18 hónaposan 3-4 szót mondott csak, neki 2 évesen lódult meg a szókincse.

2014. febr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első értelmes szava,ami nem hangutánzás volt,az a kakakó volt 12 hónaposan. Most 16 hónapos,ezeket a szavakat tudja: róka (hóka),csüccs (tüss),kenguru (kengu és próbál ugrani hozzá :) ) labda (dada),hinta (ta),teknős (tek),pattog (pattpatt),pápá,sétál (tátá),autó (tató),kutya (kuta v. vauvau),cica (cissza),nem,hami,iszi. Ezen kívül minden más szónak vagy az első 2-3 betűjét,vagy a végét mondja. Kérésre semmit nem hajlandó mondani,olyankor minden tá és hmm :D
2014. febr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Verucs válasza:
Nekem lányom van most 22 hós. Ő már 8 hósan mondta hogy baba, papa, pápá. Most már rövidebb mondatokat mond. A fiúk állítólag lassabban fejlődnek ezen a téren persze ez minden apróságnál más. Egyik ismerősöm kisfia 2 évesen szólalt meg de akkor szinte hihetetlen módon szinte mondatokat mosdott 2-3 szóból.
2014. febr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bár nekem lányom van,most 16hónapos.

Ő 8hósan mondta azt anya(aja),apát(ágá).Kicsit később cica,kutya(brutya),hörcsög(höcsö).1éves kora körültől a csüccs,egy kettő,tánci,pápát.Mostanába mondja a hello,hallo,hát szia,kaka szót és a pápát is,meg újra apát de már érthetőbben.És mindent tudatosan mondott végig.A kakát most kezdte 2napja és azután mondja hogy kakilt.

2014. febr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10-11 hónapos korától mondja tisztán és érthetően, hogy "nem". Jól is használja. Most már a fejét is rázza hozzá. 14 hónapos, mást még nem nagyon mond, néha hogy anya vagy apa.
2014. febr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a kisfiam első szava 8 hósan a tatto(traktor) volt, aztán pár napon belül bővítette: jöttem én, mint nyanya(anya), aztán a hamma (mindenféle ehető dolog + ha éhes is volt), vava(kutya), nyá(macska), baba, pakka(panka a nővére).... és nem volt megállás. Egy évesen egyszerű mondatokat mondott, azóta be se áll a szája, mindig-mindenhol egyfolytában beszél... tegnap lett 4 éves. Senki nem jutott tőle szóhoz az egész buli alatt...:)

Az unokahugom is kb a hangutánzásnál járt másfél évesen és három éves koráig egy darab igazi szót sem szólt, egész egyszerűen nem volt hajlandó! Aztán a szülinapja után két nappal ránézett anyámra és közölte, hogy "kejimama, menjünk hintázni a játszótéjje!" és onnantól beszélt választékosan, mintha mindig is így csinálta volna...

2014. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 12 hónaposan mondta, hogy hamham, nemnem, és rázta hozzá a fejét. A következő "szavakat" kb 18-20 hónapos korától mondja: gágá(liba),vauvau (kutya), háp(kacsa), ap(apa), hab, bá(boci), hom(hóember). Most 24 hónapos, és még mindig itt tartunk :) (sajnos, mert már alig várom h beszéljen)
2014. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Lemaradt, h a járműveket is utánozza, mindent mmegért és mindent megértet, csak hát nem mondja:)
2014. febr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat.:) Majd eljön ennek is az ideje, mint mindennek. Ki előbb kezd dolgokat, ki később.:)
2014. febr. 13. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!