Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell a földön másznia,...

Miért kell a földön másznia, miért nem lehet a nagyágyon?

Figyelt kérdés
Miért kell a babának földön másznia, miért nem gyakorolhat a francia ágyon? Mellette vagyok, nem esik le. Tesóm szerint mégsem szabad azon hagynom, de nem tudja megindokolni, csak "mert nem". Miért??
2014. márc. 18. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt, mert veszélyes, másrészt mert puha.
2014. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyrészt itt ülök mellette, másrészt kemény matracot szeretjük, azon alszunk, azon játszik.
2014. márc. 18. 13:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted a "kemény martac" ugyanolyan kemény, mint a "föld"? Mert ha igen, akkor esetleg megfelelne.


Másrészt meg ha megszokja a gyerek, hogy ott mászik, akkor nemsokára felmászik akkor is, ha nem vagy ott és utána meg leesik!

2014. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, de valamilyen szinten akkor is belesüllyed, ami nem egészséges a gerincének. A te gyereked, de semmi baja nem lesz, ha a földön mászik, sőt csak jót tesz neki. Mellesleg a helye is sokkal nagyobb.
2014. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A matracotok olyan kemény mint a föld?


A keménysége is mindenképpen jobb neki.

A másik, hogy tér kell a babának. Ha mászik akkor 8-12 hós közötti gyerekröl beszélünk. A mászás után 2-3 héttel feláll és elkezd lépegetni. Ehhez tér és lehetöség kell a babának.

Miért baj neked, hogy a földön mászik a baba? Koszosok vagytok? Pár hét és elkezd menni, akkor mit csinálsz vele?

A földön annyi de annyi felfedezni való van.

2014. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
5 hónapos koráig az én fiam is a nagyágyon volt napközben, ott játszottunk, nem esett le sosem. Én nem tudom, lehet, hogy nem volt neki egészséges, de a padló hideg, a járólap kemény, ennyi idősen még én sem tettem le. Fél éves korától ő is a padlón játszik, 6,5 hónaposan felállt, 10 hónaposan egyedül lépeget, nem hiszem, hogy ártottam neki.
2014. márc. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ágyon nem tud semmiben sem megkapaszkodni amivel gyakorolhatná a felülést, felállást. Az egyensúlyérzéke még nincs kifejlődve, szüksége van a kemény talajra hogy megtanuljon állni. Ezenkívül az ingerek is fontosak, amikor elkezd mindenfelé mászni a lakásban, felfedezi a körülötte lévő világot. pl: az én lányom szeret odamászni az állótükörhöz és nézegetni magát. De az is jó ha nincs beszabályozva, hanem kedvére kúszhat hosszabb távokat is, vagy egyik szobából a másikba. A nagyobb táv jobban megedzi, erősebb lesz ill. jobban le is fárasztja, könnyebben alszik majd:)
2014. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már mindent leírtak. Tedd le a földre, ott kell mászni, nem az ágyon.
2014. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy mekkora a babád, de nyilván egyre inkább igényelni fogja, hogy kitáruljon a világ. Ne akadályozd ebben, szerintem. Amit pedig az előttem szólók írtak, tejesen úgy van. A matrac puha, legyen akármennyire is kemény a Ti alvásotokhoz. A picinek a kemény padló kell.

Nekem pont ilyen irányú tapasztalatom van. A fiam fél éves koráig egy egyszobás lakásban laktunk (albérlet átmeneti időre), amelynek nagyon repedezett, hideg volt a parkettája. Én sem szívesen ültem volna le. A babám a mi nagyágyunkon volt egész nap, jól elvolt, de folyton le akart menni, a wc-re sem tudtam kimenni, csak ha beraktam a pihenőszékébe. Fél éves volt, amikor beköltöztünk a 3 szobás, nappalis lakásunkba. Rá 1 héttel elkezdett kúszni, nem volt még 8 hónapos, amikor felállt és kapaszkodva sétált, azután nem sokkal mászott, és felült, most 11 hónapos, és önállóan jár. Neki óriási ugrás volt a mozgásában, amikor lemehetett a padlóra.

2014. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk a gyógytornász és az orthopéd orvos is azt mondta, hogy a földön másszon, játsszon! Legyen lent egy szőnyeg, ha te is oda ülsz mellé olvasgatni, építeni, stb. De ez a fajta felület kell nekik a helyes mozgásfejlődéshez. A tér érzékelésük kb. 18 hónaposan alakul ki, addig nem érzi, hogy 5 cm mélység van alatta, vagy 50cm. Az ágyról lemászni meg később tanul meg.. Az egyik előző válaszoló azt a fontos dolgot isjól írta, hogy kell nekik a tér ilyenkor!
2014. márc. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!