Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám még nem...

8 hónapos babám még nem mászik csak kúszik. Ez baj? Ennyi idősen kell már másznia? Baj ha kimarad a mászás?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell még másznia. A fiam 8,5 és kúszik. Az viszont baj, ha kimarad a mászás, meg kell tanítani: gyógytornász, Dévényes gyógytornász, mert a diszes gyerekek nagy részénél kimaradt....
2013. márc. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért maradna ki a mászás? Az én babám 9,5 hósan kezdte el...És 8 hósan szintén csak kúszott...A mászást átlagosan 10-11 hóig tökéletesítik!!!!Addig hagyd békén:))
2013. márc. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fiam 9,5 hónapos lesz, tud mászni, már nem egyszer láttuk, hogy mászott, de csak rövid ideig. Kúszni jobban szeret. Remélem én is, hogy egyszercsak rákap a mászás ízére. Bár már felállt és ez sokkal jobban érdekli per pillanat.
2013. márc. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az enyem sem maszik csak kuszik,viszont mar 1x felallt.8 hos szinten.mindennek eljön az ideje:).
2013. márc. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pár nap és 9 hónapos a kislányom, még csak kúszik, most próbálkozik a mászással.szerintem nem vagytok elkésve.
2013. márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sumergo ***** válasza:
A lényeg, hogy MAJD másszon, az a gyerekorvos szerint mindegy mikor, mármint bizonyos határok között. A lányom egy időben tanult meg kézenfogva/kapaszkodva menni, és mászni, 11 hónapos volt akkor. Én is féltem, hogy kimarad, de rájött, hogy mennyivel stabilabb így! Már egyedül is megy, de ha nagyon siet, akkor négykézlábra áll, és usgyi! :-)
2013. márc. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fiam 8 hónaposan kúszott, majd felült, rá két nap múlva felállt kapaszkodva. Mászni majd egy hónap múlva kezdett, de el kellett telnie némi időnek, míg a mászás teljesen felváltotta a kúszást. A lényeg, hogy a mászás ne maradjon ki a mozgásfejlődésből.
2013. márc. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 7 hósan kúszni kezdett és 8 hósan felállt,később majdnem 10 hónapos volt mikor mászni kezdett,nekem azt mondta a doki hogy már az is jó ha kúszik.
2013. márc. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!