Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud 19 hónapos babátok?...

Mit tud 19 hónapos babátok? Illetve miket eszik? Mennyi a súlya? Mikor tanult meg egyedül járni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 19. 18:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Fiam 19 hónaposan, más mindent evett, bölcsibe járt. 92-93cm körül volt és 11-12 kg.

Még nem volt egészen 11 hónapos mikor már egyedül járt.

2014. márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egy hét múlva lesz 20 hónapos. Kislány. Nekem is még baba. :) Tudom, tudom, már 7 hónapja bűn, hogy így nevezem. :)


Mindent eszik, zöldséget, gyümölcsöt, mindent, amit mi is. Kb. 3-4 hete eszik egyedül, ami egyre jobban megy, bár a leves után órákig takarítok. :D Pohárból egyedül iszik, kb egy hete. Már el sem fogadja az itatót, pedig néha jó lenne, pl. játszón. Csak a darabosat eszi már 8 hónapos kora óta, kicsit cicifüggő volt, nagyon megszenvedtük a hozzátáplálást, el sem fogadta a pépeset, voltak idegeskedős evéseink, hogy mikor nyel félre...


14 hónapos elmúlt, mire elindult. Kis vékonyka, most 9000 gramm.


Mondatokban beszél, nagyon korán kezdett érthetően beszélni. Elég sok mondókát, verset tud. Be nem áll a szája. :D

2014. márc. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
9. vagyok. Kiegészíteném amit írtam, csak tegnap telefonról voltam és utálok arról írni. A fiam 15 kg és kb. 93 cm, a babakaját 1 éves kora óta nem hajlandó megenni (megértem). Fut, szalad, motorozik, nyúzza a kutyát és imádja az autókat (szerintem van vagy 30 kisautónk és ezek száma egyre csak növekszik). Beszélni az elmúlt 1-2 hónapban kezdett igazán. Én is hívom néha babámnak, de egyre ritkábban, mert már annyira kisfiús, hogy nem illik rá a baba megnevezés.
2014. márc. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kisfiam 19 hónapos. 13 hónaposan kezdett járni. Már persze szalad is. Miket tud? Megért mindent amit kérek tőle, csipp-csipp csókázik,táncol stb.. elég sok szót is mond már mondatokat még nem. Nagyon szeret pakolászni egész nap meg se áll. Mindent eszik, nagyon ritkán kap pépesített ételt, főleg ha jön a foga. 16 foga van egyébként. 10kg és nagyon alacsony, 77cm.
2014. márc. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ :)! Őszintén szólva én is örülök és kicsit megkönnyebbültem, hogy nem csak az én gyerekem eszik még néha üveges kaját. Kislányom 19,5 hónapos, néha azt eszi, amit mi, de ha nagyon nem akarja azt enni, akkor jön a bébiétel, aztán van, hogy egyedül eszi meg kanállal. Én már nem turmixolok neki egy ideje. Gyümölcsből csak a banánt meg az almát eszi meg. Este Junior gyerekitalt iszik. Most kb. 11,5 kg és kb. 86 cm. 14 hónaposan indult el. Még nem beszél, de állathangokat már utánoz, mindent megért, amit mondunk neki. Imádja a buszokat, mondjuk neki, hogy pápá busz és integet neki. Hallozik a telefonba. Kopog az ajtón, táncol, tapsikol, sok mondókát ismer már. Ha szétrámol, utána szinte mindent a helyére tesz. Kifújja az orrát. Mondja, hogy piss-piss és olyankor oda is mutat!
2014. márc. 22. 00:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!