Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud 19 hónapos babátok?...

Mit tud 19 hónapos babátok? Illetve miket eszik? Mennyi a súlya? Mikor tanult meg egyedül járni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 19. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%

19 hónapos már nem baba régen, hanem kisgyerek és mindent eszik amit mi.

10 hónapos korától jár kapaszkodás nélkül.

2014. márc. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jó, hát nekem még baba :)! Azt is leírnád, hogy miket tud?
2014. márc. 19. 19:05
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia, enyém most lett 20 hós. Evés: válogat, sokszor csak üveges kaját hajlandó enni, ezen a téren vért izzadok. 1 évesen indult el. Miket tud? Hát ha elkezdeném sorolni...ilyenkor már szinte minden tudnak! :) Mire vagy kíváncsi?
2014. márc. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem is baba a kislányom, jövő héten lesz 19 hónapos :) Nagyon finnyás, csak pépesítve eszi meg az ételeket, így még turmixolnom kell mindent. A kenyeret, Túró Rudit, kekszet, pogácsát, kiflit megeszi, de a felvágottat, sajtot nem. Egész nap pörög, nem ér rá enni, ami a súlyán is meglátszik, 9.2 kg. De teljesen arányos, egészséges, okos kislány. Beszélni még nem nagyon akar, csak a saját nyelvén karattyol. Megért mindent, szavak nélkül is elmutogatja, amit szeretne. Szeret építő kockázni, "rajzolgatni", könyveket nézegetni, hintázni. Rámutat tárgyakra, amiket kérdezünk tőle. Motorozik, szeret autózni is. 6 hónapos kora óta ácsorog az ágyában, de csak 12 hónaposan indult el. Azóta már szalad, most gyakorolja az ugrálást is. Nagyjából ennyi, mire vagy még kíváncsi?
2014. márc. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja, és az enyém is az üveges kaját kultiválja sajnos :( Előző voltam.
2014. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bocsi de "örülök", h nem csak az én lányom eszik még ilyen babakajákat. Sokszor én is turmixolom neki az ételeket. Minden másban ügyes, okos de ez az evés-téma kikészít.
2014. márc. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja 3-as vtam:)
2014. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Semmi gond, én is szoktam örülni, amikor látom, hogy nem vagyok egyedül a problémákkal! tegnap vendégek voltak nálunk, és az 5 éves kislány anyukája azt mondta, hogy ő sem evett rendes kaját 3 éves koráig, már meg volt őrülve az egész család. Most sem nagy evő, de legalább nem lesz kövér :D Nekem a beszéd is ilyen probléma. Tudom, hogy vannak, akik később beszélnek, vannak, akik meg korábban, de mégis motoszkál bennem, hogy a másé miért, az enyém meg miért nem.. Szóval nyugi, előbb-utóbb helyre rázódnak a dolgok!

Kedves Kérdező! Bocsi az offért, befogtam :)

2014. márc. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21 hónapos a fiam, mindent eszik, 1 éves kor óta jár. Már sokat dumál, de főleg csak szavakat, ritkán már tőmondatokat is.
2014. márc. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kislányom 20 hónapos (második gyerek). 9,5 hónaposan indult el, rá három hétre abba is hagyta a mászást. Napról-napra több szót tud, ha megkérdezem, hogy hol a Tesó, mondja hogy óvvoddda. Nagyon akaratos, ha nem az történik amit akar, akkor ordít, ez vonatkozik a ruha választásra is. Enni vegyesen eszik, alapvetően azt eszi amit mi, ha nem ízlik neki kér "babát" (hamababa=üveges kaja), de egyre ritkábban, kedvence a húsleves és gulyás. Reggel és este megiszik 2dl junior italt, most 11 kg.
2014. márc. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!