Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elutazunk 4 napra a babánk...

Elutazunk 4 napra a babánk nélkül, azt hittem jó ötlet de pocsékul érzem magam. Hogy tudnék túllenni rajta?

Figyelt kérdés

Elutazunk a férjemmel 4 napra, a 10 hónaposunk nélkül. Úgy terveztük, hogy végre kikapcsolódunk, romantikázunk, várost nézünk és ihatok végre alkoholt. Tudom furán hangzik, de már 1,5 éve nem ittam és szeretnék csak egy kicsit spiccesen jókedvű lenni.

A babánkkal már napok óta anyám alszik egy szobában, hogy szokja a babánk őt, napközben is együtt vannak.

De én egyszer rosszabbul érzem magam. Nem látom a babám, nem tudok telefonálni sem mert külföldre megyünk, nem érzem az illatát, nem lehetek ott az esti fürdetésnél, ne altathatom én. És még ami történhet!!! Csak a fantázia szab határt! Pedig 1000%-ig megbízom anyámban! Már a gondolattól is sírni tudnék.

Pedig jó szórakozásnak indult most meg én szúrom el az egészet a hülye "csak én lehetek a gyerekemmel" gondolataim miatt...


Hogy álljak hozzá másképp?



2014. márc. 20. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit túl reagálod, de hát anya vagy, és ez természetes.


El kell döntened, hogy akarod-e tényleg ezt a 4 napot vagy sem. Ha nem akkor mond fel. Amire figyelj, hogy tényleg a gyerek az oka? Nem lehet, hogy csak félsz a férjeddel kettesben maradni, mert jó ürügy mindig a babára fogni, hogy nem akarsz romantikázni,össze bújni?

2014. márc. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Érthető, hogy így érzel, de tessék rajta túllépni. Nem csak a gyerek a fontos, hanem a házasságod is, ezt sose felejtsd el. A babád jó kezekben, biztonságban lesz és nektek is kell a kikapcsolódás.
2014. márc. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát lemondani már nagy butaság lenne, minden be van fizetve, le van foglalva.


És szeretnék is a férjemmel kettesben lenni, "bulizni", nevetgélni, kötetlenül azt csinálni amit akarunk. Tényleg jó lesz kiszakadni a mindennapi rutinból.


Csak hát mintha a szívem otthon hagynám. Mintha én már nem tudnék boldog lenni ha a babám nincs velem.


Azt szeretném, hogy teljesen ki tudjak kapcsolni és ne az otthoniakon rágódjak...Bár lehet ez csak most van, lehet ott már eszembe sem fog jutni.

2014. márc. 20. 14:32
 4/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. De, persze eszedbe fog jutni, aggódni is fogsz, de ne hagyd, hogy elhatalmasodjon rajtad az aggódás. Telefonálni külföldről is lehet, én nap végén biztosan telefonálnék a helyedben, így meg tudnál nyugodni, hogy minden rendben. Jó szórakozást, kikapcsolódást nektek.
2014. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem az a legnagyobb probléma, hogy túl hosszú időre mentek, így első alkalommal.

Emlékszem, én még egy bevásárlásból is úgy rohantam haza, ahogy a lábam bírta. :) Aztán volt már vagy 1 éves a fiam mikor először anyósomnál hagytam pár órára. Akkor is az órát néztem, hogy mikor mehetek már érte. :) Mi szép fokozatosan csináltuk. kb 1,5 éves volt, amikortól minden második szombatot a mamánál töltötte a kisfiunk.

Ezért lesz nehéz, mert rögtön a közepébe csaptok. De baj biztosan nem lesz! Neked sokkal nehezebb, mint a babádnak. Ő boldogan eljátszik majd a mamával. Úgyhogy érezd jól magad a 4 napban, minden rendben lesz!

2014. márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem jót tenne Neked egy icipici távollét!

Az természetes, hogy így érzel, hiszen szereted a picidet, de hidd el, hogy néha ki kell mozdulni nélküle is! Nagyon szerencsés vagy, hogy megteheted, és van kire bízni a picidet, akiben megbízol! Attól, hogy most a picidre 4napig nem te vigyázol, még ugyanolyan jó anyuka vagy- nyugi!! Az meg nem igaz, hogy nem tudsz telefonálni- maximum sokba kerül, de ha téged megnyugtat, akkor hívd fel anyukádat naponta, ne az árával foglalkozz. Ha már külföldre mentek, szerintem nem ez lesz a fő költségetek, hogy naponta 1-2x hazatelefonálsz! vagy sms-ez többször!

Próbáld meg jólérezni magadat!! és igyál nyugodtan egy kis alkoholt- ettől sem vagy rossz anya!! :))) Sőt, ahogy valamelyik idézetben olvastam, néha anyának is kell egy kis feltöltődés, hogy utána újult erővel lehessen a vérét szívni!! :)) (nem így volt szó szerint, de ez volt a lényeg) Próbáld meg így felfogni!! :))

Érezd jól magad, nézzetek várost, bulizzatok, igyatok kicsit... minden oké lesz, hidd el!!

Mikor mentek??

2014. márc. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem a szoktatással sincs baj. Már jó ideje visszajöttem dolgozni, úgyhogy a babám megszokta, hogy fél-egy napokra nem lát. Igaz több nap még nem volt eddig, de ennél jobban nem tudtam megoldani a szoktatást, mert hát külföldre nem érdemes 2 napra menni (a jegyeket nyertük, úgyhogy nem volt más választás).

De igazatok van, én lihegem túl és minden rendben lesz. A babám jól fogja érezni magát és én is. A viszontlátás meg fantasztikus lesz!

2014. márc. 20. 15:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt csak addig érzed így, amíg el nem mentek. Onnantól az agyad átkapcsol, legalább is nálam így volt, mire odaértünk már úgy voltam vele, hogy ennyi nekem is a babának is jár, semmi baja nem lesz az égvilágon. Így is lett, nagyon jót tett. Nem mondom, hogy nem hiányzott, mert nagyon, de sikerült kikapcsolni, hisz nem örökre mész el csak pár napra. Mellesleg a roaming aktiválásával bárhonnan bárhová tudsz telefonálni, én is így tettem minden este 1-2 percre, megkérdeztem minden rendben van e. Így sokkal jobb volt.
2014. márc. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%

Biztos minden rendben lesz, emiatt ne aggódj.

Ennek ellenére én nem értek egyet az ilyen kettes-nyaralásokkal, hiszen most már család vagytok, együtt kéne nyaralni mennetek, nem külön.

2014. márc. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!