Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan fogom tudni, hogy elég...

Honnan fogom tudni, hogy elég a gyógytorna?

Figyelt kérdés
Kislányom picit furcsán tartotta a fejét a gyerekorvos azt mondta, hogy ez nem probléma mert mikor majd ül egyenesen fogja tartani. Azért mi elvittuk egy Dévény tornaszhoz. Szerinte a nyaka kötött egy kicsit. Ma voltunk a második kezelésen és automatikusan adta az időpontot következő hétre is. Honnan fogom tudni, hogy elég? ? Vagy hogy biztosan nem üzleti érdek befolyásolja? ? Amúgy mozgásfejlodese teljesen normális. Hatrol hasra fordul pillanatok alatt. Vissza csak nagy ritkán. Tökéletesen fog. Kinyomja magát és újabban a kúszást probalgatja. Amúgy jövő héten lesz 5 hónapos.

2014. márc. 20. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Mi ugyanezért járunk Dévényre.Ahova mi járunk kizártnak tartom,h csak pénz miatt járatnának minket.Olyan várólista van,h hihetetlen.Ártani biztos nem ártasz vele,ha elviszed még párszor.Köv. alkalommal kérdezz rá a gyógytornásznál,h meddig kell még járnotok,illetve látja e a javulást :-)

Szép estét!

2014. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben:-):-) csak ugye heti 5.000ft és ezert érdekel:-)
2014. márc. 20. 21:50
 3/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Az én lányomnak újszülött korától észrevehető torticollisa volt. Mi csípőszűrésre magán ortopéd orvoshoz mentünk, akkor még 6 hetesen, ott csak házi tornáztatást javasolt, aztán 3 hónapos kontrollon, mivel nem múlt el, elküldött bennünket korai fejlesztőbe (amúgy a mozgásfejlődése teljesen rendben volt). Egy évig jártunk gyógytornára, TB ellátás keretében. Esetleg próbálj meg te is utánajárni, a lakóhelyeden van-e ilyen lehetőség. A magán ortopédus csak egyszeri alkalommal pár ezer forint, nem hetente... Azt, hogy mikor lehet abbahagyni a gyógytornát, maga a gyógytornász döntötte el.
2014. márc. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ahova mi jártunk Dévényre a fiammal, ott is iszonyatos várólista volt. Igaz, csak 2500 Ft, vagy 2800? (nem emlékszem pontosan) egy alkalom, de sokáig még fix időpontunk sem volt. Akkor mehettünk, ha lemondta valaki a saját kezelését. Mi fél évet jártunk, úgy lettünk kirugdosva. :) Én még mentem volna, mert a fiam is szeretett odajárni, én meg aggódós voltam, de a gyógytornász mondta, hogy végeztünk, minden tökéletes, már nem kell többet mennünk.
2014. márc. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kicsi fiunknak 10 alkalmat irtak fel(Panninéni).Sarlólába volt a kicsinek,lába kicsit laza. A nagy lánynak meg amig felállt magától addig kellett járnunk(nyaki kötöttsége és csipőlazasága volt) akkor szünet amig el nem kezd járni.akkor még kapott 3 vagy 4 alkalmat hogy szépen menjen.
2014. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk eleinte heti 2x! kellett járnunk,nálunk 4000ft/alkalom.Nyilván én is tudtam volna hova tenni azt a 8000ft-ot hetente :-) DE már az első alkalom után láttam a javulást és nekem ez minden pénzt megér.

Majd ha lesz időd,írd meg légyszi mi lett veletek :-)

Első voltam.

2014. márc. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Természetesen hordjuk tovább. Csak ezen gondolkodtam. Amúgy szerintem az durva, hogy a gyerekovos - védőnő szerint minden rendben volt a gyerekkel. Isteni szerencse, hogy mindig megkerdojelezem mások véleményét. Így mentem a saját fejem után.
2014. márc. 23. 01:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk még az orthopédián is azt mondták,h elég ha otthon tornáztatjuk :O Én is magamtól vittem,sajna ezt egy védőnô/orvos nem látja..Okoskodni viszont szeretnek :-( :-D

Megint első voltam.

2014. márc. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a kicsinél a fiunál azt mondták (védőnőé,gyerekorvos is) h minden oké.Elmetnünk a kerületiortopédiára.Az ottani orvos szerint is minden oké. Ezután elmentünk a SE Ortopéd klinikára ahol engem és anyumat is mütötték.Ott mondták,hogy sarlólába van a kicsinek és kell gyógycipőt hordania.
2014. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!