Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónaposan SPICCEL, hogyan...

7,5 hónaposan SPICCEL, hogyan fejlődött hasonló problémákkal küzdő babátok mozgása a későbbiekben? (gyógytornára járunk)

Figyelt kérdés

Nem nagyon kezdett kúszni, ezért elkezdtük Dévény tornára járatni. A gyógytornász szerint spiccel, és a jobb lábát keresztbe teszi, egyáltalán nem áll rá. Azt mondja, a nehéz szülés miatt (nem volt semmi komplikáció, csak 18 órán át vajúdtam) valami izomtónuszavara van: fizikailag képes mászni (szokott is), mégis valahogy "nem jut eszébe, hogy másszon", legtöbbször inkább csak fekszik és sír, ha meg szeretne kapni valamit.

A gyógytornász szerint ha ezt nem kezdjük el időben (most) kezelni, az a beszédfejlődését is hátráltathatja.

Akinek hasonló problémái voltak, hogyan alakult a mozgás- és beszédfejlődése a későbbiekben? Tényleg ennyire nagy a baj, vagy csak a gyógytornásznak is meg kell élni valamiből?



2012. szept. 12. 15:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én ismereteim szerint igaza van a gyógytornászodnak, ezen segíteni kell mihamarabb. De azért nem kell megijedni, a legjobb kezekben van, valószínûleg semmi baja nem lesz a késôbbiekben, ha rendszeresen jártok gyógytornára. Az én fiam is spiccelt, 4 hónaposan kezdtük a Dévényt. Most 14 hónapos, kb egy hónapja egyedül jár, csak akkor spiccel/áll lábujjra, ha nem ér el valamit. Pont most vittem vissza a gyógytornászunkhoz, hogy megnézze hogy megy. Befelé dôlnek a bokái, és a belsô talpélén áll nagyrészt, ezt cipôvel javítani kell, de amúgy ügyesen mozog.

Szóval csak ajánlani tudom, hogy járjatok tornázni!

2012. szept. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja, és beszélni is elkezdett, baba, apa, cica, hoppá, hamm, és próbálkozik a lámpával is, de az inkább csak pámpa. Szerintem nálunk ez is nagyban a tornának köszönhetô. Egy baba úgy (is) tanul, ha oda tud menni megnézni, megfogni, megkóstolni dolgokat, a mászással összhangba kerül a jobb és a bal agyfélteke, az állással pedig új perspektívába kerül az egész világ, szintén fontos lépcsô. Nem baj, ha viszonylag (egészséges határokon belül) késôn csinálja a babás, csak csinálja. 7,5 hósan még nem muszáj másznia, az én fiam is akkoriban kezdte. Elôbb állt fel bútor mellett, aggódtunk is, nehogy kimaradjon a mászás, de a gyógytornával ezen is segítettünk.

Lehet, hogy feszes a fiad, és bizonyos mozdulatok kellemetlenek neki,azért nem mászik szívesen.

2012. szept. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!