Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen főzeléket csináltok...

Milyen főzeléket csináltok álltalában 6-hó babátoknak? Adnátok ötleteket? És egy vagy két napra főztök?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

itt vannak jó receptek.

én két adagot szoktam főzni. és így vagy vacsira is azt kapja ami az ebéd volt vagy másnap ebédre

2009. dec. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 juditzita ***** válasza:

Az én kislányom 4,5 hónapos kora óta eszik főzeléket és imádja őket.

Én úgy szoktam, hogy mindenhez krumplit turmixolok (nem rántom, habarom).

Kedvencek: Cukkini, padlizsán, tök paradicsomos burg.

A cukkinit, és a padlizsánt fólia alatt 20 percnyi idő alatt készre tudod sütni, és akkor jöhet a krumpli.

A tököt ételízesítős vízben megfőzöm, és az előbb leírtak alapján.

A paradicsomot is kicsit meg kell főzni, és át kell paszírozni.(konyhai műanyag szűrőn elég).

De adhatsz neki gyümölcsös "főzeléket" is.

ÉN ís 2 adagot szoktam ebéd+vacsi, de ha esetleg megmarad akkor sincs semmi baja másnapig

2009. dec. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem használok semmiféle ízesítőt, se sót, se cukrot. Lassan nekikezdünk egy-két zöldfűszernek talán, de én úgy érzem, az is ráér. Most nyolc hónapos, fél éves koráig csak anyatejes volt.

Krumplit, céklát, almát, cukkinit, répát felvágom és megfőzöm. Krumpli+ egy, vagy két zöldség. Szoktam sütőtököt a főtt krumplihoz adni, a tököt sütöm hozzá. Heti párszor már adok csirkehúst, azt a zöldség előtt teszem a főzővízbe, mert annak több idő kell, aztán együtt főzöm a többivel. Heti kétszer kap a főzelékbe olajat (extraszűz olívát használok), ebből olyan 180 grammhoz adok egy fél teáskanálnyit.

A főtt/sült cuccot összeturmixolom, kanállal kapja.

Néhány variációhoz kell önteni folyadékot, mert különben túl sűrű, én főzőlevet használom erre.

2009. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!