Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21 hósan cumisüveg?!

21 hósan cumisüveg?!

Figyelt kérdés

21 hós lányom szerda este vacsinál úgy döntött hogy cumisüvegből akar inni! Ez nem ciki?

Az egész úgy kezdödött, hogy mentünk vacsizni és mondta, hogy "inni inni" adtam neki, az nem kellett amit adtam aztán neki állt orditani oda vittem a szekrényhez mutatta a cumisüveget, mondtam neki te már ehhez nagy vagy hogy ilyenből igyál! Visszaraktam az etetőszékbe és még jobban orditott,vacsit nem evett csak orditott, 15 pecig tartott a sirás mert már nem birtam! Elmostam..... Nem lesz ciki ha netán ki is kell majd vinni a cumisüveget? Nekem egy kicsit cikinek tűnik mert nagyon szépen iszik már pohárból/ szopokás flakonból!.


2014. márc. 21. 10:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%

a ciki az, hogy a 3 éves gyerek, akire vigyázok cumisüvegböl iszik..... :S

21 honaposasan még nem az, szerintem. :)

2014. márc. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%

Először azt döntsd el hogy kinek szültél gyereket?

Magadnak vagy az utcaemberének.

Ha magadnak, akkor hagyd..majd kinövi, most ez egy korszak..ez van.Tojd le ki mit gondol.

Ha az utca emberének, akkor hagyd ordítani, ne hogy oda add neki!!!Addig az utcára se menj ki vele..Aztán mikor már visszaerőszakoltad neki a csőrös poharat, akkor vidd le a játszótérre és széles mellkassal add oda neki, és diadalittasan nézz körbe, hogy de milyen jó anya vagy!

2014. márc. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
27%

Én nem adnám neki vissza.

Ha már eddig ment pohárból, mert tud belőle inni, akkor csak a hiszti kedvéért nem adtam volna neki vissza. Mert így majd ha úgy tartja kedve, akár vissza is szokhat rá, aztán meg abban tényleg igazad van, hogy neki már nem igazán való.

Bár ismerek a környezetünkbe olyan gyerekeket, akik még 3, illetve 4 évesen is otthon, cumisüvegből isznak.

Nálam ez egy olyan dolog lenne, hogy hisztizzél gyerekem, majd abbahagyod. De ebből én nem engednék. Mert ha utána meg elvárná többször és többször, akkor meg lehet pohárból már nem is akarna inni.

2014. márc. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%

ha abból akar inni, akkor igyon abból. szerintem az fontosabb, hogy a napi folyadékmennyiség meglegyen, minthogy miből iszik :)

lehet, hogy egy átmeneti hóbort, és majd szépen visszaszokik a pohárra/szopókás flakonra.

2014. márc. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 gabszem ***** válasza:
61%
kislányom 25 hós és reggel meg este a tejet cumisüvegből issza. Mást nem. Majd átállunk csőröspohárra nemsokára. Nem hiszem hogy ez olyan nagy tragédia lenne
2014. márc. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
54%

2 éves a lányom, reggel este cumisüvegből issza a junior tejitalt. Szerintem ebben semmi tragikus nincsen, én biztos nem problémáznék rajta, lehet csak átmeneti, majd leteszi...

Mások véleménye pedig egyáltalán nem érdekel, keresztfiam 2 évesen még mindent csak cumisüvegből volt hajlandó meginni. Na és?! 2,5 éves, egyik napról a másikra letette a cumisüveget és a cumit is kb 1-2 hónapja!


Egyébként pedig nem ciki szerintem még ha ki is kell vinni, inkább igyon eleget cumisüvegből, minthogy megmakacsolja magát...

2014. márc. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Magamnak szültem! De nekem kicsit fura mert 7hósan már szivószállal ivott azt áttértünk az üvegre mert a babakocsival nem tudtam igy kanyarodni.
2014. márc. 21. 11:17
 8/22 anonim ***** válasza:
62%
Az én gyerekem is még otthon este a tejet két évesen cumisüvegből itta. Az utcán meg szépen ivott csőrös kupakú üvegből, bölcsiben meg pohárból. Aztán amikor elrágódott az utolsó cumi is pár hónapon belül, nem vettem újat és nem volt hiszti belőle, megértette, hogy "elfogyott". Szerintem nem gáz, ha néha nosztalgiáznak a kicsik a babakorukról (cumi/ujjszopás, alvóállatka/rongyi...), mert eszükbe jut valamiről - ahogy nőnek megértik ők is, hogy mi az a "ciki" :) és hogy hova sorolják magukat a baba, kisgyerek, nagygyerek kategóriákban.
2014. márc. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem érdekel más véleménye mert mikor vettem neki télifagyit tetőtől- talpig olyan volt és a házunktól elég messze voltunk szóval aki szembe jött mindenki látta milyen maszatos. Nem volt nálam se törlökendő sem zsebkendő
2014. márc. 21. 11:22
 10/22 A kérdező kommentje:
Csőrős poharat nem fogadja el...
2014. márc. 21. 11:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!