Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A cumisüveg cumiját mikor...

A cumisüveg cumiját mikor kell cserélni?

Figyelt kérdés
Ha nem ment tönkre, életkor szerint akkor is kell?
2014. febr. 13. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a védőnő és a gyermekorvos tanácsára HAVONTA cseréltem a cumikat az üvegeken és mindig az életkorának megfelelő csoportból választottam.

Egy hónap alatt nem nagyon megy tönkre, de a fogkefét is 2-3 havonta cseréljük, tk. az sem megy tönkre :)

2014. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2 havonta
2014. febr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Én csak akkor cseréltem le ha elhasználódott.


A fogkefe szerintem teljesen más dolog, azt pl. nem is fertőtleníted/főzöd ki, vagy mosod el mosószerrel rendszeresen.

Ennyi erővel a poharaidat is kidobhatnád havonta.


De ez csak az én véleményem, nem akartam megbántani a korábbi hozzászólót.

2014. febr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 havonta cserélem. kezdtük a 0+, 3+, 6+ nál járunk most. Igaz mindennap mosom, de nemcsak ez a lényeg, hanem a cumifejen a lyuk nagysága is.
2014. febr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi nem tudtunk életkor szerint haladni, 6 hónapos korig még 1-es cumit használtunk (Avent), mert a nagyobbal félrenyelt állandóan. És egyébként is szopott is mellette, és ilyenkor azt szokták javasolni, hogy a legkisebb cumit használja az ember, mert szopni keményebb meló, és nehogy ellustuljon, mert akkor nem akar majd szopizni. Úgyhogy 6 hónapos korig 1-est használtunk, onnantól 2-est 1 éves korig. Addig szopizott. Onnantól 3-ast. Szóval szerintem a kor szerinti egyáltalán nem szentírás, az tök mindegy...

És én csak akkor cseréltem őket, amikor tönkrementek. Sok garnitúrát használtunk, úgyhogy nem koptak olyan nagyon (mivel pótlásra kellett, de este mostam, sterilizáltam el őket, addig gyűjtögettem), nem láttam értelmét 1-3 havonta cserélni őket...

Ha elöregszik, az is látszik, meg is kell húzgálni mosásnál, én pl mindig beledugtam az ujjam is mosás közben, hát volt, hogy átszaladt rajta :) Nálam ez volt a teszt, de amíg nem történt ilyen, én használtam, úgyis mindig sterilizálva voltak...

De ízlések és pofonok...

2014. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!