Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 honapos a kisfiam es...

18 honapos a kisfiam es elrohadtak a fogai ilyenkor mit csinalnak az orvosok _? mikor bujnak ki a rendes fogai? mar nagyon csunya a tejfogai, a tobbi fogai is elkapjak kulfoldon elek

Figyelt kérdés
2014. márc. 22. 14:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

én úgy tudom nem csinálnak semmit.Majd kihullanak és jön a másik.

Unokaöcsének is ilyenek voltak a fogai,most a csontfoggal nincs semmi baj.


amúgy megkérdezhetem mitől alakult ez így?

2014. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mitől rohadtak el? Mert ami elrohasztotta a tejfogakat, az el fogja rohasztani a rendes fogait is.
2014. márc. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
a cukros teatol,meg az edesegtol nagyon eltuloztuk
2014. márc. 22. 15:01
 4/15 anonim ***** válasza:

Semmit nem csinálnak vele, majd kihullanak.

Viszont a rendes fogakkal azért, ha tényleg a cumisüveg, töménytelen mennyiségű cukros lötty és az ápolatlanság miatt alakult így, akkor a maradandó fogakra nagyon kell vigyázni. És pohárból itatni, nem temérdek mennyiségű cukros löttyöt, hanem pl. vizet és rendszeresen fogat kell ápolni. És akkor azokkal nem lesz ilyen gond, vagy legalább is nem olyan sűrűn vagy nem olyan korán.

A tejfogak pedig valamikor olyan 5-6-7 éves korban kezdenek kihullani és váltják fel majd a maradandó fogak folyamatosan.

2014. márc. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

gondolom cumisüvegből issza a teát,ugye??


le kéne ezekről szokni...de ezzel nem mondtam újat gondolom...

2014. márc. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

1,5 évesen? :O mennyit adtatok neki, hogy máris elrohadtak a fogai?

vidd minél előbb fogorvoshoz, bár laikus vagyok, de el nem tudom képzelni azt a cukor mennyiséget ami fél év alatt elrohaszt egy fogsort :O


egyébként a csontfogak majd 6 éves kora körül fognak kijönni, szóval nem ártana valamit kitalálni a fogorvossal, hogy azért ne fog nélkül élje le a következő 4-5 évet és pépes kaját egyen...

2014. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%
Kint van már az összes tejfoga? Én sürgősen elvinném fogorvoshoz és segítséget kérnék. Azonnal leszoktatnám a cumisüvegről és a cukros löttyökről, édességekről, vagy legalábbis minimális szintre szorítanám vissza, elkezdeném a fogápolást, ha eddig nem tettétek. Ha minden foga elrohad, akkor 6 éves koráig, míg el nem kezdenek kibújni a rendes fogai, mivel fog enni?
2014. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
Gratulálok, anyuka.
2014. márc. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
Ez ledöbbentett. Másfél évesen mennyi cukrot teszel a teájába, mennyi édességet kap, hogy rohadnak a fogai, mikor szinte alig jöttek ki? Orvos, védőnő nem szólt semmit?
2014. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az én nagyokos szüleim ugyanígy jártak az öcsém fogaival. A doki kent rá valami ecsetelős szert, hogy ne romoljon tovább.
2014. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!