Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel és hogyan lehet ösztönöz...

Mivel és hogyan lehet ösztönözni a babát hogy önállóan is járjon?

Figyelt kérdés
kislányom áprilisban lesz 1éves de már tett meg pár lépést önállóan úgy tűnt hogy szépen halad is, de 4napja nem tesz meg 1lépést sem. nem esett el és nem is ütötte be magát. egyszerűen nem értem hogy mért nem megy. pedig olyan boldog volt mikor meg tett pár lépést. tudom nem verseny és még van ideje elindulni de szeretném valamivel ösztönözni hogy induljon el.

2014. márc. 24. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Csalhatod magadhoz játékkal, bolondozással.
2014. márc. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Ne ösztönözd most. Azért nem megy, mert trauma érte lépegetés közben, ezt most fel kell dolgoznia. Majd elindul újra.
2014. márc. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell ösztönözni. Egy éves, hova sietne? Legyél türelmes, nem kerget a tatár.
2014. márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Csinalj ket kapaszkodot egynas kozelebe. Pl ket puffot egynassal szembe. Az egyikre tegyel jatekot es ne legyen nagy tavolsag akkor ellepeget erte. Ha tul nagy a tavolsag akkor inkabb lemennek negykezlabra. :-)

Vagy kozel allj hozza es hivd magadhoz. Ha csinalja akkor ezzel osztonozd ha ezt sem akarja akkor hagyjad, majd amit magatol csinal. Neeroltesd nagyon mert kenyszernek fogja erezni. :-).

2014. márc. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2-es nem érte trauma mert nem esett el és nem verte be magát.
2014. márc. 24. 10:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Majd elindul megint ha úgy érzi....

Lányom nagyon óvatos volt és 16 hónaposan merte elengedni a kapaszkodókat és tette meg kapásból az első durván 4 méterét gyönyörű szépen .

Fiam 1 évesen úgy ment mint egy erősen ittas ember,csak pár lépéseket tett majd csetlett botlott stb hát én fél pillanatig nem bántam volna ha akkor indul el amikor már sokkal jobb az egyensúly érzéke stb stb

2014. márc. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja bocs, benéztem :)

Ettől függetlenül, megy majd ha akar, ne aggódj ezen.

2014. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kell ösztönözni. Ha már majdnem megy neki, akkor hamarosan elindul magától is. Légy türelmes! Ha érzi, hogy elvárod, hogy már menjen, azért se fog!
2014. márc. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg hagyd békén. Boldog volt, OK, most elmúlt az újdonság öröme, és még nagyobb biztonságban érzi magát a padlóhoz közel.

Minél tovább mászkál négykézláb, annál jobb. Folyamatosan érzékeli a kezével a különböző felszíneket (érdes, sima, hideg, meleg...), fejlődik a tapintása, ami elengedhetetlen lesz a kéz finommozgásainak fejlődéséhez. Összehangolódik a végtagok mozgása, téri tapasztalatokat szerez a bútorok alatt, között bujkálva, ha néha még hason is csúszik, az az egész testkép tudatosulását segíti azzal, hogy viszonylag nagy testfelületről kap tapintásos visszajelzést. Tegyél nagy méretű dobozokat, párnákat, más akadályokat a játszóhelyére, figyeld meg, ahogy föl-, be- átmászkál rajtuk. Nagyon fontos tapasztalatokat szerez vele, és még jól is szórakozik.

Hagyd fölállni, lépegetni kapaszkodva vagy szabadon, amennyit akar, de ne hozsannázd körül, ha ezt megteszi, mert nem lenne jó, ha a lelkesedésed kedvért kevesebbet mászna és többet totyogna a számára szükségesnél.

2014. márc. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Én nem ösztönöztem semmivel a kisfiamat, úgy voltam vele, hogy fejlődjön csak a saját tempójában. Egy egészséges gyereket nem kell fejleszteni, mert ő érzi, hogy mikor mit kell csinálnia. Van egy zenélős járássegítője, azt is csak akkor állítottam fel neki, amikor már önállóan, stabilan járt (megjegyzem, hogy amikor tologatta, akkor sokkal csúnyábban járt, mint anélkül).

Ne ösztönözd, csak hagyd, hogy azt és akkor tegyen, amikor szeretne. Az agyában is össze kell rendeződnie a dolgoknak, nem szabad sürgetni.

-egy gyógytornász-

2014. márc. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!