Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az, hohy 11 hetes...

Normális az, hohy 11 hetes kisfiam egy hete semmit sem hízott és hogy még mindig kész gyötrelem az evés?

Figyelt kérdés
Még mindig 1, 1,5 óákat eszünk, közben kínlódunk. Büfi, hányinger, stb. A születési súlyához képest még csak 2 kiltó hízott. Úgy tudom 3 hónapos korukra meg kellen duplázniuk a súlyukat. Hosszra viszont sokat nőtt, 12 cm-t. Más is van aki így van a babájával?
2009. dec. 17. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
A születési súly elvileg 6 hónapos korra duplázzák meg. Ha nem fogyott a babád, nem hinném, hogy gond lenne. Azt írod, " hányinger", ezt hogy érted? A hossza szépen nő, tehát fejlődik is. A 2 kiló hízás se kevés, lehet, hogy most is a hossza nőtt. Szerintem, ha a havi mérésre állsz át, jobban látszik, hogy mennyit hízott-nőtt...
2009. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6 hónapos korukra kell duplázni! Nálunk így is volt. Jól hízik a babád, nem tudom miért aggódsz!
2009. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom a szültési súlyához képest 2 kiló hízást 4 hónapos korára produkálta. 1 hónap-fél kió hízás, ezt még 9 hónaposan is tartja.

Egyébként 6 hónapos korra "kell" duplázni, bár ez egy elavult nézet,szerintem.

Mind két gyerekem nagy súllyal születte (4 és 4,4 kiló) egyik sem duplázott fél éves korára.

A kicsi aki 4 kilóval született 9 hónaposan 8,5 kiló és 78 cm. de annyit pörög, hogy csodálkozom ,hogy egyáltalán hízik.

A hízásnál mindig a havi átlagot nézd, lehet egyik héten nem hízik, a másikon meg jó sokat és ne idegeskedj.

2009. dec. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ó, köszi a válaszokat. Képzeljétek a duplázást 3 hónapos korra a védőnő mondta! Na erről ennyit. Már gondoltam rá, hogy hagyom a mérleget és nem mérem minden nap, úgysem várom, hogy kiakadjon tőle a szerkezet, csak eddig nem volt olyan hét, hogy valamennyit ne hízott volna. Fogyni nem fogyott. A hányingert meg úgy értem, hogy ha a hátára fektetem van, hogy látom rajta, hogy "hányingere" van és ilyenkor ha nem veszem fel, ki is jön egy kis kajcsi. Vagy csak egyszerre hirtelen sokat eszik néha és kitornázza magából?
2009. dec. 17. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:

11 hetesek vagyunk és mi is csak 2kg-t híztunk, de úgy tudom, hogy 6 hónapos korukra kell megduplázni a sulyukat.

Nálunk a kaja az ugy van, hogy kb 5 percet szopizik és kész.Látszólag elég is neki, mert elvan nem nyügös meg ilyesmi. Csak én vagyok nagyon nyűgös már ettöl.

2009. dec. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jól gondolod a bukás oka lehet az is, hogy kitornázza, de az is, hogy ilyenkor még nem olyan jól zár a gyomorszáj és vissza tud folyni a tej. Ez, ha a babát nem zavarja, nem gond, általában kinövik. A védőnő meg nem normális! Mit ijesztget? A mérleget meg hagyd, csak téged idegesít!!!
2009. dec. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen bukik. Nekem is voltak a gyrekeimnél időszakok, amikor többet buktak, ilyenkor többet ettek, valószínüleg fejlődési ugrás miatt.

A védőnődet meg cseréld le:-))


Egyébként mennyivel születtett és mennyi most a kisfiad?

2009. dec. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
3170 g és 48 cm volt, most 5140 g és 60 cm, de a hossz két hetes adat, lehet már azóta is nőtt, legalábbis a ruhák szerint. :-) A védőnőt meg tényleg lecserélném ha lehetne, kár hogy nem lehet, nemcsak most csalódtam benne.
2009. dec. 17. 11:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, a súly gyarapodásnak egyenletesnek kell lennie. Tehát havonta kb mindig ugyanannyit hízik (kb). Már nem érvényes a duplázás triplázás, ez régen volt, amikor már korán elkezdték a hozzátáplálást és nem volt divat a kizárólagos szoptatás (tápszerezés). Mert a szoptatott babákra ez nem igaz.

Meg most már a súly is több mint régen, tehát egy négy és fél kilóval született baba egyáltalán nem biztos hogy 9 kiló lesz és 13 egy évesen.

2009. dec. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!