Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket mond 16 hónapos kislányo...

Miket mond 16 hónapos kislányotok?

Figyelt kérdés

Két nyelvű babák is érdekelnek, főleg, h melyik nyelven tudnak több szót: anya- vagy apanyelven. :)

Természetesen kisfiúk szókincse is érdekel!


2014. márc. 27. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
16,5 hónapos kisfiam ezeket mondja: anya, apa, mama, papa, pápá és a nagy kedvenc: kuka! Egyenlőre nem egy szószátyár, viszont a mozgásban nagyon ügyes.
2014. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem lányom most 18hónapos lesz lassan,nem kétnyelvű.8-16hós koráig ezeket mondta : anya,apa,brutya(kutya),cica,höcsö(hörcsög),egy kettő,cicc,vau vau,csüccs,füfö(függöny),tátá(pápá),helo,halo,hát szia,szia,cső,tete(tente),csip csip,néni,bácsi,baba,séta.Hirtelen ennyi jut eszembe,de biztosan többet mondott már.Időszakosan beszél.Pl anyát nem mond már,kutyát,cicát se,nénit se.Már mondja azóta a go szót és a hess-t is és a lámpára páppa-t.De minden bácsi vagy papa újabban.
2014. márc. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja,mondja azt is hogy kaka és utána kakil is.Pisire is kakát mond,de előre nyúlkál pelusához.Ezt kb 16hósan kezdte.
2014. márc. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi külföldön élünk, de mindketten magyarok vagyunk apával. Ezeket mondja a lányom: addide, oda, ezt-azt, cica, cici, aja(anya), deje (gyere)

A meséket csak angolul nézi, nem tudom érti-e, gondolom, igen mert a megfelelő részeken nevet :D:D:D

2014. márc. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!

Az én kislányom most lesz 16 hónapos pár nap múlva, kétnyelvű.

Magyarul ezelet mondja: cita (cica) vauvau, nyamnyam (nasi, vagy ha éhes), kakajó, néni, bácsi, csüccs, szia és természetesen a nem. :)

A másik nyelven ennek a dupláját mondja nagy bánatomra, pedig egy élő narrátor vagyok neki. Picit el vagyok keseredve, hogy nem fog tudni magyarul, mert csak én vagyok magyar a környezetében, a másik nyelvre pedig ezerszer fogékonyabb, pedig az se egy könnyű nyelv. Anyósom elmond neki kétszer valamit és már tudja is, én meg napokat vagy heteket ismételgetek egy szót mire megtanulja. :( Vagy valamit rosszul csinálok?

Viszont mindent megért, amit mondok neki, és szerintem én is jobban értem, hogy mit akar, mint bárki más, de még sem magyarul mondja nekem a dolgokat, hanem a másik nyelven. Pl leesett a cipő a lábáról, mondta a másik nyelven a cipő szót, legalább háromszor elismételte, az apja nem értette mit akar, én vettem észre, hogy azt jelzi, hogy nincs cipő a lábán. "Ó, leesett a cipő a lábadról?" Kérdeztem tőle magyarul és erre nagy hévvel bólogatott. Tehát érti magyarul, de juszt sem ezen a nyelven jelez nekem. :(

2014. márc. 28. 10:11
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, ne aggódj tuti behozza a "lemaradást" Amúgy szerintem ez sok is ahhoz képest hogy kétnyelvű, és elég hamar el is kezdett akkor beszélni, mert azt mondják, hgy a kétnyelvűek van hogy később kezdik :) Olvass neki magyar mesekönyveket!
2014. márc. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!

Anyukám áprilisban hoz egy rakat mesekönyvet, mert itt még neten rendelni se lehet, mert nem szállítanak ebbe az országba.

Naphosszat mondókázok neki, meg énekelek neki magyar dalokat, de nem igazán vevő rá. Azt tudom, hogy felfogja h én más nyelven beszélek hozzá, mint a többiek, olvastam erről kismillió cikket. Még ennél is több trükköt bevetettem, hogy beszéljen magyarul is de mindhiába. Mindezekből azt a tanulságot vontam le, hogy a magyar nyelv még a kínainálnis nehezebb!

Remélem azért ovis korára csak makog majd vmit magyarul is! :)

2014. márc. 28. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!