Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hós babámnak szerintem...

2 hós babámnak szerintem kevés az anyatej, de a cumisüveget nem hajlandó elfogadni. Ha éhes lenne ugye enne?

Figyelt kérdés

első hónapban 1 kgot , most fél kgot hízott, de mértem tegnap az evését és ennyiket evett

8:00- 40 ml

10:00-40 ml

13:00-70 ml

15:00-20 ml

17:00-50 ml

fürdéskor nem is volt mérhető

0:30-70ml

4:30-70 ml.


Szerintem ez kevés egy két hósnak, főleg h 1 hónaposan 100 ml-ket evett.

Szerintetek? ja és délelőtt és estefelé elég sírós és vadul szívja a cicimet(hallom h nem nyel,meg nem is jön),de ha elaludt, órákig alszik.


2014. márc. 31. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is két hónapos a babám. Napi 5ször eszik 150-160 ml-t. Első hónapban 1200 grammot, a másodikban 1100 grammot hízott. Kérdezd meg az orvost nem javasoja-e a tápszeres kiegészítést.
2014. márc. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szerintem is javasolni fogja, meg adnám is neki, csak az a baj, h ordít az üvegre és cicizni akar,amiből nem jön.
2014. márc. 31. 17:55
 3/4 anonim ***** válasza:
19%

kajapara :)

1, ne mérd az egyes evéseket már (két hónapos, és igény szerint szopizik, bízz az anyatermészet nagyszerűségében és tökéletességében, és fogadd el, elég neki a tejed. hisz évezredek óta így működik)

2, fogadd el, hogy nem eszik mindenki nagykönyv szerint... még mi felnőttek is eltérünk egymástól étvágyban. van, aki napi 1200 kcallal elvan, van aki 2000 kcalóriát eszik (és nem hízik) ráadásul te se mindig tudsz ugyanannyit enni. jön a jóidő, kevesebbet eszik az ember. pl.

3, nézz utána, a babád korában hány gramm hízást ajánl a WHO, ez a mérvadó. (megsúgom, a havi fél kiló is rendben van, főleg, ha születéskor jó nagy volt a babád... mert ez is számít!),

neehogy adj neki kiegészítést, hacsak szakértő (nem védőnő, gyerekorvos, aki tápszerpárti) nem ajánlja. pl. la leche liga szakember (nekik hihetsz)


szerencsés vagy, hogy órákig alszik :) ha éhes, úgyis kiköveteli. okosak a babák. ösztönösek, nem úgy, mint mi, felnőttek :)

2014. márc. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

MIndent megteszek h tudjak szoptatni, tudom h ez a mérés is gyerekfüggő, csak nem tűnik elégedettnek a babám. ő a 3. gyermekem és az első kettő sokkal jobban hízott, és ott is épp csak elég volt a tej. csak ott a hízás üteme miatt nyugodtabb voltam. ők több mint 1 kg-okat híztak 3 hónapig.holnap megyek a védőnőhöz , majd vele kitárgyaljuk, bár szerintem ő is azt mondja majd h elég a fél kg hízás.

köszi a választ.

2014. márc. 31. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!