Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 70 ml anyatej után lehet még...

70 ml anyatej után lehet még éhes az 1 hetes babám?

Figyelt kérdés
azt olvastam h 40-60 ml tejet szopiznak, lefejtem 70 ml mindet bevágta és nehezen akart elaludni! mitől lehet???
2011. szept. 5. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A babák - velünk ellentétben - általában tudják, mennyi kell nekik. Ne a könyveket olvasgasd! Ha kér, adj neki. Ha mégis túl mohó lenne, és visszajön belőle, akkor csökkentsd az adagot.
2011. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

a lefejt tejnél is figyelni kell, hogy melyik mellből és egyszrre fejtél-e le 70ml-t. mert az elején vizes tej jön, azt mondhatjuk innivalónak, aztán jön csak a sűrűbb, tápláló zsíros tej. és az se mindegy, hogy mikor fejed mert este is más az összetétele meg délután is (a szervezet a hosszú alvás miatt zsírosabb tejet termel este)

és persze a kánikulában is vizesebb a tej.


arra akartam kilyukadni, hogy ne a miliket számolgasd, anyatejjel nem tudod túletetni, adj annyit amennyit kér, ne annyit amennyi le van írva a nagy könyvben :)

2011. szept. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Túl tudod etetni anyatejjel is, ez butaság, hogy nem, pláne, ha lefejve kapja üvegből. De ez mellékes, mert ha akar még enni, akkor adj neki.

Én 1 hetesen hozhattam haza a kórházból, és akkor emeltük a tápszer adagját 60-ra, és szopizott is. Nem mindig itta meg a 60-at tápiból (főleg reggel nem, mikor sok tejem volt), de többnyire többet evett már összességében. Nyugodtan kínálhatod többel.

2011. szept. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát az én 5 napos babám a kórházból hazajövet első otthoni szopinál bevágott 180 g-ot. Azután nemigen ismételte ezt a cselekedetét, max 100-150 volt az egyszeri adagja.

Más babák ennyi idősen éppen csak 40-50 g-okat szopizva vígan elvannak.

Ha úgy látod, hogy még enne, akkor adj még neki, ha nem sok, akkor a felesleget kibukja, illetve el sem fogadja a melled.

Egyébként front van, jön a vihar, ezért is lehet, hogy nehezebben alszik el.

2011. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!