Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt az a legfiata...

Mennyi idős volt az a legfiatalabb baba akiről hallottátok (vagy esetleg saját gyerkőc), hogy valamibe kapaszkodva felállt?

Figyelt kérdés

A kislányom 7 hós,és azt csinálja,hogy felhúzza magát térdelő pózba. Ahogy elnézem,nem sok választja el attól hogy állásba húzza magát,de nem értek hozzá.


Mik a tapasztalataitok, térdelésbe húzás után soká állnak még fel a babák?


2009. dec. 18. 15:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Őszíntén szólva a kisfiam volt a legfiatalabb akit ismerek.Ő 6 hónaposan felállt,és most 8 hónaposan már 3-4 métert megy egyedül.Hogy hova siet??? :-))

2009. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Bátyám fia hat hós volt, amikor már felállt :)


Szerintem a te babód is hamarosan állni fog :)

2009. dec. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

anatómiailag (Gerinc, rövid végtagok, keskeny váll) még nem érett rá. Persze az én 8 hónapos babucim is felállt 1X az ágy mellett, de inkább függőleges kúszás volt.

Ülni és mászni hamarabb tanul meg.

Semmiképp ne erőltesd.

2009. dec. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt sem lehet megmondani. Az enyém 10 hónapos és 2 hete térdel fel mindenhol, mindenre fel akar mászni de még nem állt fel.

Egyébként a férjem húga 6,5 hónaposan már kapaszkodva lépegetett a bútorok mellett. Ő a 3. gyerek és sokkal fiatalabb a két bátyjánál. Állítólag az első gyerek a leglassabb mindenben. Anyukámnak is 3 gyereke van, Ő is ezen a véleményen van.

2009. dec. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 7 hónapos kora óta áll fel,bárhol ahol meg tud kapaszkodni. Most 10hónapos, pont ma ment egyedül két lépést :))) Arra nem emlékszem hogy akkor térdelt volna,most viszont elég sokszor.
2009. dec. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyik volt évfolyamtársa kislánya 5 hónaposan húzta magát a kiságyban állásba.

Az én lányom 5 hónapos 3 hetes korában térdelt, majd egy hét múlva húzta magát állásba a kiságyban, majd a járókában.

2009. dec. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is 6-7 hónapos kora között állt fel. Abszolút magától, sosem erőltettem, nem tanítottam. Persze nekem is mondta a védőnő, hogy ne engedjem, na de mit csináltam volna? Hogyan tiltsam meg neki? Felállt a kiságyban, felállt a járókában. Most kötöztem volna le? Aztán meg lépkedett jobbra balra. 8-9 hónaposan már kezét fogva ment.

Azt mondják egyébként, hogy ami mozgást saját magától megtanul a baba, akkor arra megérett, tehát lehet neki hagyni. Csak erőltetni nem szabad semmit, meg tanítgatni külön.

2009. dec. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem volt teljesen 7 hónapos, amikor a fotelba kapaszkodva felállt (nyújtott lábbal ülésből felhúzta magát), pár nap múlva már kapaszkodva (oldalazva) lépegetett is. Előtte ő nem térdelt. Ha egy baba valamit önállóan csinál, z azt jelenti, hogy már érett rá testileg és az igegrendszere is.
2009. dec. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is 7 hós volt mikor előszőr az ágyában térdelő pozícióba húzta magát, majd rá 1 hétre már mindenhol felállt! :) most 11 hós mindenhova el tud menni(mint a villám), mindent pakol azóta, nagyon aranyos csak mindig figyelni kell rá, mert persze mindig az kell neki, amit nem szabad!Nagyon aranyosak, de ne siettesd szerintem, "addig jó", amíg csak ücsörög.....


Szép napot

2009. dec. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokt. Én nem siettetek vele semmit,magától csinálja. Csak korainak tartottam kicsit,de ezek szerint nem az.

Te jó ég mi lesz ha járni fog, ígyis állandóan oda mászik ahova nem kéne...

2009. dec. 18. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!