Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telik egy napotok 0-12...

Hogy telik egy napotok 0-12 hós babával?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 1. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
lazán.ő teper amíg elmosogatok/felrakom a kaját.amíg fő addig labdázunk vagy csikizem vagy ilyesmi.ebédelünk,lefekszünk szundizni,ha felkelünk uzsizik utána séta,alvás játék fürdés,evés játék alvás.nagyon nyugodt baba nincs baj vele 11 hónapos
2014. ápr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

8 és fél hónapos:

6:30-kor keles -tápszer. Ez után le kell jönni vele a nappaliba, mert hisztizik a hálóban. Jatszas.

8:30 körül újra alszik egy órát, én közben elokeszitem az ebédet.

10-kor tízórai, aztán jatszas, közben én takaritok, mosok, felteszem az ebédet, 11:30 körül újra alvas egy órát.

12:30 körül ebéd, utána irány a levegő. Úgy két órát sétáltunk. Közben ő alszik egy fel órát.

16 körül uzsonna, aztán jatszas.

19:30-kor fürdés, tápszer, 20 óra körül alvás reggel fél 7 ig.

2014. ápr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2-es: nem semmi!

nekem is 8,5 hós a babám.

6.00-7.00 között: Reggeli ébredés, szopi, kávázás(ez azt jelenti, hogy bejön velünk a konyhába, bekapcsoljuk a kávéfőzőt, (ennek a hangja jó zajos), mi kávét iszunk, ő vizet)és beszélgetünk, apa ad mindenkinek puszit, majd megy dolgozni

délelőtt:játék, kutyák etetése, 10 óraira gyümi, kis alvás

délben:szopi és elénekelem a harangoznak délben dalocskát

délután: játék, babakocsizás, esetleg alvás is ilyenkor,uzsira gyümi,esetleg szopi is,megérkezik apa, a kertben kicsit rendezkedünk, este 18.00-kor bekapcsolom a tv-t: híradó, vacsi, játék. este 20.30kor mese, képek nézegetése, fürcsi, szopi és alvás


de persze nyűgösebb napokon több szopi is van és azért vannak extra programok is időnként,amikor nem így van babakocsizás és játék se, de azért ezeket igyekszem tartani, mert ezekhez tudja viszonytani hol tartunk a napunkban.talán későinek tűnhet az altatás, de az a helyzet hiába teszem le korábban, mert próbáltam, nem alszik el előbb, így nem is erőltetem, ez jól bevált nálunk

2014. ápr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az én kislányom is 8,5 hónapos!:)


Nálunk 6-6:20 között ébredés, utána reggeli (tápszer), majd játék 8:30-ig. Én addig reggelizek, elmosogatok. 8:30-tól alvás 9:45-10:00-ig, ekkor tízórai. Utána játszunk, majd elmegyünk sétálni. fél 1-kor ebéd, 1kor alvás. Fél 3 körül ébred. Onnantól játék egészen estig, van, hogy még ilyenkor is sétálunk egyet. 7-kor fürdés, utána vacsi, és fél8-8 között alvás egészen reggelig.

2014. ápr. 1. 13:27
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, természetesen uzsonnát is kap, ez 4 óra körül esedékes. Reggel és este kap tápit, a többi étkezése gyümölcs és főzelék.
2014. ápr. 1. 13:28
 6/11 anonim ***** válasza:

8 és fél hónapos a fiam.


6:30/7:00 körül ébredés, szopi

utána nyolcig hempergünk az ágyban, fél 9 körül reggelizem, akkor ő is kap kis kenyeret sajttal/vajjal. Reggeli után játszunk 1 órát, utána sétálunk. Mikor haza érünk, megcsinálom az ebédjét és olyan 12:00- 13:00 körül meg is kapja. Ebéd után alszik 1-2 órát. Miután felébredt, játszunk, 6-kor vacsizunk, 7-kor fürdetés, 8-kor pedig alvás.

2014. ápr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as!

2-es vagyok, és érdekelne, h miért írtad nekem h "nem semmi"?

Ahogy elnézem nagyjából mindannyiunknak ugyanúgy telik a napja. :-)

Érdekes h a legtöbb baba ezek szerint fél 7 körül kel! Pedig ez olyan korán van. :-)

2014. ápr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

12 hónapos kislány:

6:30-7:00 kel, szopi, mászkálás, amíg anya beágyaz, elrendez mindent, reggelizünk, ő is eszik pár falat kenyeret, sajttal, sajtkrémmel.

10 körül alszik egy keveset, utána valami gyümölcs a tízórai

11-kor séta, játszás, bejárja a lakást kapaszkodva

13-kor ebéd, amit mi is eszünk

14 körül max. egy óra alvás, aztán uzsi, joghurt, rudi, kifli, ezután biciklizünk/sétálunk.

18- vacsi, vajas/sajtos kenyér, vagy husi ami az ebédből maradt

19- fürdés, szopi

20:00 és 20:30 között alszik el ált. (kivéve ha fogzik, vagy mozgásfejlődése van, akkor később, és nem is alszik ilyenkor jól)

2014. ápr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: szia, csak azért mert tök jó, hogy ilyen pontosan tudod tartani a napot, de úgy látom mások is...lehet akkor én csinálok valamit rosszul :) tény, hogy sokszor az alvás csak 9kor vagy fél 10kor van, és nem is alussza át az éjszakát vagyis nem mindig. egyszer általában felkel. bár most a 4. fogát nagyon megszenvedi szegény...na majd lopok most ötleteket én is az itt kapott válaszokban olvasott napirutinokból
2014. ápr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom, a Te napirendeddel sincs semmi gond Kedves 3-as, csak én idopontokkal írtam le nagyjából ugyanezt. :-)

Amúgy, igen, én kezdettől törekedtem arra h legyen rutin. Van egy noverem, két kis lanykaval. Ők voltak a példa nekem. :-)

2-es voltam

2014. ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!