Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok már arról a...

Hallottatok már arról a módszerről, hogy a babára nem adunk pelenkát, hanem edénybe pisiltetjük már kicsi korától kezdve? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről? Valaki nevelt már így gyereket?
2009. dec. 18. 17:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
és ez mért jó?
2009. dec. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Bébiszitter tanfolyamot végeztem el,1 hónapja,de nem hallottam erről.De kizártnak tartom,nem lehet kiszámítani mikor pisil a csöppség hisz átmegy rajta és jön amikor jön,nem pontosan mindig ugyanakkor.Szerintem jó a pelenka,de az a baj a hiper-szuper pelenkákkal,hogy a pisit beszívja,a baba nem érzi hogy csípné vagy valami,és nehezebb ránevelni a "szobatisztaságra".Szóval meggondolandó hogy milyen pelust is adjon a picire.
2009. dec. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
igen én hallottam i olvastam is róla. Ez egyfajta kondicionálás, ami a szülő nagyfokú odafigyelését követeli, mert ahogy látja, hogy a baba erőlködik, azonnal a bili, wc vagy csap fölé kell tartani. A szakemberek szerint ez semmivel se hozza előrébb a szobatisztaságot, mert nem a gyerek érett meg arra, hogy szóljon és ha kell, visszatartsa a vizeletet vagy székletet, hanem a szülőn múlik a dolog "sikere".
2009. dec. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Én 1x láttam az "Emberi történetek" egyik részében ilyet,

azt hiszem Angliában volt.

Már megszületésétől nem volt a babán pelus.

Az anyuka a baba rezdüléséből tudta,hogy mikor kell neki pisilni,kakilni.

Ha látta,kiment vele a verandára,és csak felemelte a lábait,hogy pisiljen.

Elég érdekes volt.....

2009. dec. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én még nem próbáltam, de szimpatikus a módszer. Szerintem semmivel se rosszabb, mint az, hogy a gyerek egész addig a saját pisijében/kakijában ücsörög, amíg ki nem cseréljük a pelust. Biztos sok odafigyelést igényel, de egy babára így is, úgy is állandóan figyelni kell, hogy mikor éhes/álmos/beteg, akkor meg már oda lehet figyelni arra is, hogy mikor akar üríteni.

2009. dec. 18. 18:07
 6/21 anonim ***** válasza:
98%
Én is láttam valahol, szerintem elég nagy hülyeség, bár mindenki úgy "neveli" a gyermekét, ahogy akarja. Szerintem egy pici baba így is sok odafigyelést igényel, az elején mindenki hulla fáradt, hát még ha arra is figyelni kellene, hogy mikor pisil a baba, és bilit tenni alá...
2009. dec. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%
En is hallottam errol egy ismerosomtol, akinek a menye folyton felirogatta, hogy mikor pisil-kakil a baba, s ha ott volt az ido, hat tartotta a csap fole. Bar en meg eletemben nem neztem, mikor vegzem a dolgom, szerintem sosem ugyanabban az idoben...az ilyen kedves mamak ejjel is fentvannak es lesik a csoppseguket? Mellesleg szerintem a pisinel nincs is erolkodes. Az en manom a pukinal is erolkodik, utana meg elvigyorodik. Akkor neki a csapba kene pukiznia mindig?
2009. dec. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Én is láttam a tévében erről egy beszélgetést.

Biztos sokat spórolhatnánk vele a pelenkán, de ha belegondolok, hogy milyen rossz, amikor kifolyik a pisi, kaki, és öltözködni kell, akkor inkább a pelust választom. Lehet, hogy meg tudnám tanulni, mikor végzi a dolgát, de annyi mindenre kell figyelni. És tényleg nem a baba tanul, hanem a szülő, mert a babánál ez még nem tudatos viselkedés.

2009. dec. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Létezik ez a módszer,de azok találták ki akiknek túl sok ráérő idejük volt.A filmben egyébként a gyerekek a padlóra pisiltek,olyanok voltak mint a kiskutyák...Mo-n is van ezt csinálja,keress rá, a Nők lapjában is volt egyszer cikk róla.Tulajdonképpen figyelik a babát,és amikor kell neki,egy adott jelet adnak neki,akkor pisil-kakil.Én akkor háborodtam kicsit fel,mikor ez a magyar anyuka mondta,h pl egy bevásárlóközpontban a mosdókagylóba kakiltatja a babát.Hát...arra viszont nem kaptam sehol választ,h akinek több gyereke van,az hogyan tudja megoldani a folyamatos figyelést.
2009. dec. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a kismamában találtam,azért ehhez szinte minden percben a gyereket kell lesnünk,sztem.


[link]

2009. dec. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!