Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5-6 hónapos babátok hányszor...

5-6 hónapos babátok hányszor aludt napközben? Segítenéteek lecsökkenteni babám alvását 3-ra?

Figyelt kérdés

szeretném, ha már nem 4x aludna egy nap.


így alszik

reggel kel 7 fele.

alszik 2 óra múlva 1-1,5 órát. 9:30-11:00


aztán 2 óra mólva 30-60percet. 13 körül


aztán megint 2 óra múlva 30-60 percet 15 körül


és megint 2 óra múlva 30-40 percet 17:30-18:00 között


este fél9kor fekszik, előtte fürdik és eszik.


szerintem sok a napi 4 alvás! szeretnék fix napi 3 alvást.

ti hogyan csinálnátok. húzzam ki a fentlét idejét 3 órára vagy hagyjam el az utolsó alvást. De akkor sok idő telik el.

Nem tudom. :(



2014. ápr. 1. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha neki ez íhgyjó, miért akarod megbolygatni? a napjában szép rendszer van,ahogy leírod. hagyd a maga ritmusában,neked nem kell bele piszkálni! majd átáll,ha akar, ha már nm lesz szüksége a 4 alvásra,csak 3-ra.
2014. ápr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

6 hónapos kislányom alvása


7:30 kelés

9:30 alvás

10:30 kelés

13:00 fele alvás

14:00 kelés

17:00 fekvés

18:00 kelés

22:00 alvás reggelig(nem kel fel, enni sem)

Az enyém sem alszik keveset, sőt van hogy (szinte mindig) a babakocsiban is séta közben elalszik.

Ők tudják, hogy mennyit kell aludniuk. Örülj neki!

2014. ápr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha este könnyen elalszik, nem éber, akkor szerintem nem kellene belepiszkálni. Az én lányom hét hónaposan állt át a háromszori alvásra.

Most próbálkozik az egyszerivel,egyik nap egyet másik nap kettőt alszik, ez sem jobb. Egy éves elmúlt.

Addig örülj még ennyit alszik... :)

2014. ápr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 5 hos a babam. A napokban ugyanezen agyaltam, de rajottem, h ez igy rendben van. Az enyem is 4x alszik, max 1,5-2orat bir ebren, es mivel reggel 6-tol 9-ig van neki "nappal" ezert 4 alvasra jon ki. Akkor lehetne kevesebb, ha hosszabban aludna. Ez mukodot is nalunk kb 2 honapon at, amikor deltol 3-ig aludt, ezt kint a huvos levegon babakocsiban. De mivel mar nincs olyan hideg, o sincs ugy bebugyolalva, tobb az elet es a hang az utcan, ezert mar nem tud ilyen hosszan aludni. En ugy fonzottem, nem eroltetek ra semmit, majd o alakitja. Nrm is tudnam "huzni" pl az ebrenletet ha nem rakom le akkor amikor elfarad, atesik egy ponton es hatalmas, vigasztalhatatlan sirast rendez. Amugy utanaolvastam napkozben kb 4-4,5orat "kell" osszesen napkozben aludni ebben a korban.
2014. ápr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezen miért szeretnél változtatni? Rosszul alszik éjjel?


Az én lányom hasonlóan aludt akkoriban:


8-9 volt ébren, aludt fél órát 9kor

fél tíztől délig ismét ébren, aludt másfél órát

utána négytől megint aludt fél hatig, és onnantól fél kilencig volt ébren, fél kilenctől másnap reggel nyolcig meg átaludta az éjjeleket.


Aztán 10 hónapos korától saját magának alakította úgy, hogy egyszer kezdett aludni délben, 3 órát, most 2 éves, a mai napig így történik.

2014. ápr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, nem alszik éjszaka rosszul, csak valahogy sokallom a napi 4x alvást, de hát ez van, akkor ez így marad.

2 óra múlva kidől, nem tudok mit tenni.


4-es válaszoló: neked 4x mennyit alszik? fél- óra, másfél órát?

nekem is, amíg hideg volt, kint a babakocsiban aludt 2-3 órát is a déli alvásnál, most már nem. :) olyankor volt, hogy csak 3x aludt egy nap, de mióta ez megszűnt, azóta 4x alszik.

2014. ápr. 1. 15:05
 7/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Az egyik alvas (valtozo, h melyik) kb 1,5ora, a tobbi kb 45perc. Nekunk is, korabban "olyan szep" napirendunk volt, 3 alvassal: 9-10/12-15/17-18 majd ejjel 20-7. De hat kitavaszodott... Igen, ehhez kepest most osszevisszanak tunik a szitu, de szerintem nem baj, majd slakul.
2014. ápr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nálam ugyanez volt. aztán jött a jó idő és lett általánosságban, egy másfél óra alvás, és háromszor 30-45 perc. :) este nálunk 9-től alszik reggel 7-fél8-ig. ha itt többet aludna, akkor lehetne mondjuk napi 3 alvás.
2014. ápr. 2. 08:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne állitsd at a napi megszokott rezsimjét. Ekkora babáknál ez normális,es erzik hogy mennyi alvasra van szukseguk. Ahogy nö egyre kevesebbet fog aludni.
2014. ápr. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!