Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos, vagy karban akar...

16 hónapos, vagy karban akar lenni, vagy mellette kell legyek. Mikor növi ezt ki?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elrontottam, de kinövi esetleg idővel?


A lakásban vagy karban akar lenni, vagy mellette kell üljek, úgy tökéletesen elvan, de ha felállok, hisztizve jön utánam. Semmit nem tudok mellette csinálni.

Utcán jól elvan, megy a maga feje után, nem igényel állandóan.

Kezdek besokallni, hogy csak róla szól minden és másodpercnyi szabadságot sem ad.


Másnál is volt így? Mikor és hogyan változott meg a helyzet?


2014. ápr. 2. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
NEM fogja kinőni, mert így szoktattad! Hagyd egyedül, akkor is ha hisztizik. Vagy tedd be a szobájába, ágyába, amíg abba nem hagyja a hisztit. Néhány nap, egy hét után leszokik a hisztiről, ha látja, hogy nincs semmi hatása.
2014. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mond neki,hogy most hova mėsz es mit fogsz csinálni es ha akar majd Jön,mászik utánad.
2014. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha fözõl akkor egy lábossal fözökanállal játszad,hogy most segit

Pl ėpitõ kockát is kevergethet.

Aztán elvan viele...

2014. ápr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vele
2014. ápr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fiam 15 hónapos, ő is próbálkozik. :) Legjobban akkor borul ki, ha a konyhában ügyködök, és nem látja mit csinálok. El szoktam terelni a figyelmét, adok neki valamit, ami leköti, vagy kap kis feladatot, elmagyarázom, hogy mit csinálok, vagy odateszem etetőszékbe, hogy lássa is. Nála hangulattól függ, van, hogy órákra elvan nélkülem, jön-megy a lakásban, eljátszik. Ha meg olyanja van, engem sem enged el magától. Olyankor felveszem kicsit, töltődik, és megy tovább.
2014. ápr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne izgulj nem rontottad el. Teljesen normális. Szeparációs félelem -re keress rá.

Ranschburg Jenő azt írta a Szülők kis könyve című könyvében, hogy a szeparációs félelem 1-1 1/2 éves korban a legerősebb.


Érdemes mindig elmagyaráznod hova mész, ha van járókátok, akkor tedd oda, ahol dolgod van vagy legalább rád lát és tudsz beszélni hozzá, hogy anya most főz, ezt pakol, azt fogja meg blabla.

Egy időben nyitott vécéajtónál kellett pisilnem :-)), manapsag meg ram csukja az ajtót...hihi. Persze vinni ne vidd mindig, de lasson vagy maszhasson utanad, kedvesen magyarazd mit csinalsz.

2014. ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!