Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám hason fekve...

5 hónapos babám hason fekve felemeli a két karját és mintha repülne mozdulatot tesz. Ezt csinálja, ezzel mit erősíthet?

Figyelt kérdés
csak kíváncsiságból, az első gyermekem ezt nem csinálta

2014. ápr. 4. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden izomzatat erositi. Ez nagyon jo
2014. ápr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
elsősorban mély hátizmokat, nincs ezzel semmi baj, csinálhatja, de legyen háton is mert hasizomnak is erősödnie kell. De inkább fordítva szokott "gond" lenni, hogy a hasizom nagyon erős és a hátizmok nem és emiatt kicsit késik a kúszás-mászás-járás. (ezek a babák nem szeretnek hason lenni, ezért probléma ez náluk, nem nálatok.)
2014. ápr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm, amúgy nem kúszik, nem megy neki. de ezek után, nem hinném, hogy hamar elindul, ha kezét felemeli

:) bár örülnék, ha kúszna, mert inkább ülni akar, mindig ülni szeretne.

2014. ápr. 4. 08:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Azert akar ulni, mert mindent latni akar. A babad nem csak a hatat de a hasizmokat is erositi ezzel a gyakorlattal. Ha kozben felfele nez, akkor nyakat is. Szemnek sem art.
2014. ápr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. ápr. 4. 08:57
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem biztos hogy jó ez a mozgás. Rákerestem, olvasd el. Én megnézetném a gyereket.


[link]

2014. ápr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez a fajta "repülőzés" lehet teljesen normális is, meg nem is. Az én fiam hipotón volt (izomtónus gyengeség) és ő is csinálta, ami ugye az ő esetében nem volt "normális"! Viszont barátnőm teljesen átlag babája is csinálta, de csak egy darabig. Ha elhúzódik akkor érdemes tornásznak megmutatni!
2014. ápr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én babám is "repülőzött" és a gyógytornász azt mondta, h ez nem jó. Neki kötöttek voltak az izmai és átfordulni csak az egyik oldalra fordult, jártunk tornázni és nekem is kellett itthon tornáztatni és lassan de helyre állt a rend. Ez egyébként az oxigén hiánnyal született babákra jellemző.
2014. ápr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az én fiam is ezt csinálta-aztán befarolt az ágy alá.kimaradt a kúszás-most meg járhatunk terápiára...kár,h időben nem tudtam
2014. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak érdeklődöm, hogy miért pontoztatok le? Jobb homokba dugni a fejet? A repülőzés sokszor nem jelent jót. Sőt többször nem. Mi rosszat írtam? :(
2014. ápr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!