Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jövöhéten lesz 7 hónapos a...

Jövöhéten lesz 7 hónapos a kislányom! Még csak kúszik de nem mászik és nem is tud egyedül felülni! Nincs lemaradva? Már ülnie kéne egyedül ennyi idösen? Kitámasztva megül szépen meg fel is húzza magát ha fogja a kezemet!

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi jövő héten leszünk 8 hónaposak. Mi is csak kúszunk, de csak azért ami érdekli. Ha mondjuk neki, hogy "gyere ide", felteszi a két kezét és intenzíven elkezdi mozgatni a fejét. Szóval jönne ő, csak nem megy.:)) Ülni, nem ül fel egyedül. Ha kitámasztom, akkor üldögél. Próbáltam felültetni az ágyon, de egyből hátradobja magát. Szerintem nincs egyáltalán lemaradva, tudja ő, hogy mikor mit szeretne csinálni.
2009. dec. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Abszolút nincs lemaradva. AZ én kisfiam 8 hónaposan kezdett mászni, rá 2 napra felállt, de csak 2 hét múlva tudott egyedül ülni. Mászásból tolta oldalra a popsiját. És még ő is teljesen időben csinálta ezeket.

Ne izgulj!

2009. dec. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nincs lemaradva. Viszont egy tanácsot adnék, szerintem ne hagyd, hogy a kezedbe kapaszkodva felhúzza magát ülésbe, mert a felülést nem így kell majd neki megcsinálni, hanem magától. Oldalról kell majd magát kitolnia (szóval segítség nélkül).

Mielőtt sértődés lenne ebből (mert mostanában itt mindenki olyan érzékeny és magára veszi) nem kiokosításként mondtam, hanem tényleg csak tanácsként.

(egyébként tudom, van a Katona-féle módszer, ott kifejezetten így gyakoroltatják a babákkal a felülést, de minden más módszer ezt elutasítja, pontosan azért amit írtam is)

2009. dec. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az én babám is így volt. aztán 7 hónaposan egyik napról a másikra felült, és rá pár napra elkezdett mászni. most 8 hónapos, felállt. szóval nyugi, teljesen rendben van. még akármi is lehet pár héten belül. :)
2009. dec. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,ne aggódj,minden baba másképp fejlődik,nem pedig úgy,ahogy a nagykönyvben írják!Nincs olyan,hogy "kellene már csinálnia"!

Ne siettess semmit,és ne erőltesd a felülést sem,mert a gerince bánja!


Babám 11 hetesen már hátról hasra fordult,két hét múlva vissza.Aztán nagy csend!

2 hete múlt 8 hónapos!

Pont 8 hósan ült fel egyedül,másnap már mászott!Most pedig próbálja a rácsba kapaszkodva felhúzni magát!

Én sosem ültettem,még kitámasztva sem,nem húztam fel a kezénél fogva,mert tudom és tanultam,hogy nem tesz jót!


Türelem,megy minden magától!Ha elkezdi az egyik nagymozgást,meglátod rohamosan jön a következő,és már követni sem tudod!


Boldog karácsonyt!


Gyógypedagógus anyuka

2009. dec. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!