Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekszoba ideális mérete?

Gyerekszoba ideális mérete?

Figyelt kérdés

Mi az a minimális méret, amit érdemes gyerekszobának hagyni?


Most vettünk lakást, nemsokára születik a gyerek. A leendő gyerekszoba jelenlegi méretének rovására (kb 5x5 méter) szeretnénk egyéb helyiségeket kialakítani faláthelyezéssel. Viszont kissé gondban vagyunk azzal, hogy nehogy túlzottan kicsi legyen. Tekintettel a korára (a következő felújítás 6-7 év múlva lesz esedékes), mekkora lesz az a szoba, ami 5-8 évig megfelelően kiszolgálja?


A nappali nagy lesz, tehát élettér lesz bőven, csak nem feltétlenül a szobájában.

Volt olyan vélemény, hogy mivel nem lesz testvére, úgyis keveset fog a szobájában tartózkodni később, mert inkább kijön szocializálódni a többi helyiségbe.


2014. ápr. 4. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
HA nem lesz testvére attól még lehet sokat a szobájában. Nem most 5-8 évesen ha nem 10-13-18 évesen. Szerintem 3x5 méteres szobában ellehet férni még huszon évesen is. Biztos nem lesz tesoja? Mert akkor meglehetne már most véglegesre csinálni az elosztást és pár év múlva csak festeni kell.
2014. ápr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi tömblakásban lakunk, így adott volt a gyerekszoba mérete 2,4x5,5 m-es. Egy gyereknek bőven elég lesz.
2014. ápr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 2,7*3,5-ös mindkét gyerekszoba. Elférnek kényelmesen. A mi hálónk 4,7*3 m. Van egy nappali-konyha-étkező, ami 7*4 méter. Mindenünk elfér, és mi is.
2014. ápr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Hát szerintem minimum 12nm kell, de az ideális 20nm körül van. Attól, hogy egyke még sokat lesz ott. Én fiam is egyke és szinte mindig a szobájában vagyunk.
2014. ápr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már csak azért is jó ha nagy szobája van és ott játszotok mert akkor nem kell a játékokat ide oda vinni, ha vendégek jönnek nem esnek el a játékokban stb. Az az ő szobája ott vannak a játékok, és nem az egész lakást lepik el.
2014. ápr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy kb 10 éves koráig ott volt a gyerek, ahol mi voltunk (nappali, ebédlő), csak akkor kellett a szobája, ha aludt v jött hozzá vki. Költözéskor hiába kapott 4X5-ös szobát, ennek ellenére a nappaliban kluboztak.Sztem egy 10-15nm bőven elég.
2014. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A padlást később be akarjuk építeni tetőtérnek, de most se idő, se pénz rá, meg egyelőre helyünk is bőven lesz.


Az kb akkor kerülne sorra, amikor iskola elején tart, akkor újragondoljuk, hogy melyik szobában ki lakik majd (ki költözik az emeletre, mi vagy ő, esetleg ismét falmozgatás, mert néhányat ki kell majd verni, hogy elférjen a lépcső).

Emiatt is csak az első pár évet nézzük, amikor úgymond magánéletre még nem igazán lesz igénye.

2014. ápr. 4. 21:20
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Most építkezünk és a gyerekszobák 15 nm-esek lesznek. Ennél kisebbe nem tudom/nem akarom belezsúfolni a szekrényeket, tárolókat, ágyat, később az íróasztalt. Az én gyerekeim sokat játszanak a szobájukban, ott van a játékkonyha pl. Azt nem cipelem ki a nappaliba.
2014. ápr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!