Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves szoptatott,4 éves...

Fél éves szoptatott,4 éves bárányhimlős. Kérdés alább!?

Figyelt kérdés

Kislányom 5,5 hónapos, bátyja 4 éves, és az oviban összeszedte a bárányhimlőt. Dokinénink is meg a védőnő is azt mondja, hogy a babák fél éves korára csökken le az anyai immunitás és kezd kialakulni a saját. Tehát esélyes hogy a kicsi is el fogja kapni.

De! A doktornő azzal rémisztgetett ma, hogy a piciknél a nagyobb testvértől elkapott bárányhimlő nagyon durva tud lenni. Rosszab, mint ha idegentől kapja el... Van ennek bármi valóság alapja? Számomra annyira hihetetlen.

Doktornő még egy ismerős főorvost is elkezdett hívogatni, hogy mi legyen a picivel, eleve kapjon valami kezelést, vagy várakozzunk. Nem érte el ezt a bizonyos főorvost, úgyhogy egyelőre várunk. Azt mondta,hogy ha 2-3 héten belül megjelennek a kicsin a pöttyök, akkor nem a bátyjától ered, ha kkésőbb, azonnal szóljak neki, mert nagy baj is lehet.


Tényleg ennyire kell félnem? Vagy a doktor néni csak (szokásához híven) túloz?


2014. ápr. 4. 22:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagyon túloz, ilyen nincs. Egyrészt nem feltétlen fogja elkapni, másrészt mindegy kitől kapja el a himlő himlő marad.
2014. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez számomra is erősen hihetetlen, nem is hallottam még ilyenről. Terhesség alatt az első 12 hétben a legveszélyesebb, másról nem tudok. De amúgy meg nem is tudsz mit csinálni ha beteg a nagy.
2014. ápr. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Felnőttek szokták nagyon megszenvedni a bárányhimlőt, nem a kisgyerekek. És mivel ez egy vírus, mégis milyen kezelésre gondolt?! Nyugodj meg nem lesz semmi baj, csak túl van parázva a dolog.
2014. ápr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én pár hónaposom is elkapta az ovistól. Sokkal több pötty lett rajta, ráadásul dög meleg volt, de semmi szövődménye nem volt. Szerintem ne aggódj.
2014. ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2 hete zajlott le a himlő.A lányomon kb 150-200 pötty volt,nálunk a kisebb(21 hónapos) már nem olyan kicsi mint nálatok.Nem lett több pöttye mint a lányomnak,és jobban is viselte,hamarabb leszáradtak.Túlzott a dokitok.
2014. ápr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 8 hónaposan volt bárányhilmős, 2 hónappal ezelőtt. Igaz ő a szomszéd kisfiutol kapta el. Igen, engem is rémisztgettek, azt mondták hogy nagyon kockázatos. Végül nem lett semmi gond egy kis hőemelkedésen kívül, sőt ugye ők még ilyen kicsi korban nem is tudják elkaparni... így utólag örülök, hogy túl vagyunk rajt.
2014. ápr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a 3 évestől kapta el a 6 hós,és igen,nagyon durva volt.Sajnos a kicsit kórházba is kellett vinni.Nem látszott az arca,annyi pöttye volt,nagyon magas láza volt 3 napig,hányt,nem akart szopni,mert a nyálkahártyái is tele voltak pöttyel.

Ráadásul azt mondták a kórházban,hogy mivel 6hósan kapta pont el,ezért esélyes,hogy újra elkapja,6hó alatt nincs még olyan emlékezete az immunrendszernek.

Gyülölöm a bárányhimlőt amúg is,én eddigi életemben 4 x kaptam el...

Remélem nem ijesztettelek meg,a mi dokink nem mondta amit a tietek,csak hogy jobban ki fog jönni rajta.

2014. ápr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor inkább a páromat féltsem, aki nem biztos, hogy volt bárányhimlős!? Mondtam neki, hogy kérdezze meg az anyját, de az sem emlékszik rá, hogy egy szem fiacskája át esett e ezen a betegségen...

2014. ápr. 5. 08:34
 9/13 A kérdező kommentje:

Ó, 7-es ez nem hangzik jól...

Hát marad a reménykedés, hogy nem lesz nagyobb baj!

2014. ápr. 5. 08:37
 10/13 A kérdező kommentje:

Bár ha belegondolok, hogy már 4x kaptad el, az azt jelenti, hogy a szervezeted nem termel ellenanyagot a bárányhimlő ellen, tehát a szoptatott baba sem volt védve.

Persze nem akarom elbagatelizálni a dolgot, csak reménykedem, hogy valamennyire hat még a kicsinél az anyai immunitás és ha el is kapja, nem fogja nagyon ledönteni a betegség.

2014. ápr. 5. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!