Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Baby on the board" matrica....

"Baby on the board" matrica. Vélemények?

Figyelt kérdés

Szóval olvastam itt egy kérdésben, hogy anyuka, mivel kirakta ezt az autójára, most kevére mehet lassan és a közlekedésben majd erre varázsütésre mindenki figyelni fog. Nos, nekem nem ez a véleményem, sem a tapasztalatom sem. Senki nem lett toleránsabb velem csak e miatt a közlekedésben, mondjuk nem vezetek bénán. De a béna mazsolázásra ez sem mentség, szerintem.


Nektek mik a tapasztalataitok, kedves anyukák-apukák?



2014. ápr. 5. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Normális ember nem azért rakja ki ezt, hogy mentséget keressen a bénaságára. Az meg más, hogy Magyarországon kb. leszarják, hogy gyerekkel vagy, vagy anélkül. Magyar mentalitás...még a mentőt is leszorítják, mert az ő dolguk biztos fontosabb.


A mazsolázás, ahogy te írod, előfordul. egy kis tolerancia nem ártana...

másrészt meg: annak a matricának pont ez lenne a célja, hogy toleránsabbak legyenek az autósok a kisbabással, jobban figyeljenek, de persze itthon ez is le van szarva...

2014. ápr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mi értelme van akkor kitenni? Mikor úgyis leszarják, boldog-boldogtalan repeszt, előz és nem érdekli őket, ennyi.
2014. ápr. 5. 17:32
 3/9 anonim ***** válasza:

én Szolnok városáról tudok tapasztalatot írni egészen friss jogosítvánnyal (két hetes) vezetek az utakon, van kinn T betűm a hátsó szélvédőn, és nagyon pozitív tapasztalataim vannak, segítenek és toleránsak a sofőrök

(persze leveszem majd a T betűt ha rutinom lesz)


tudom nem babás matrica (amúgy két éves babámat viszem kocsival)


Pesten nem hiszem hogy van esélye egy kezdő jogsisnak

2014. ápr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól függetlenül hogy kint van a matrica még megelőznek, ha mondjuk 90 helyett 60-70-nel megyek, de nem dudálnak, nem szorítanak le az útról. Nekem ez is bőven elég! (persze akkor megyek ilyen sebességgel, ha a körülmények indokolják: locsogó eső, köd stb)
2014. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én Budapesten autóztam ilyen matricával és Bp-Esztergom között, nem kaptam semmi negatívumot. A "matrica előtti életem"-hez képest azt kell mondjam 0 dudálást kaptam, előtte főleg Pesten elég sok türelmetlen, frusztráló emberrel találkoztam, értsd: ha sárga lámpánál nem indultan max gázon AZONNAL már dudáltak és volt aki még kiabált is...Nem tudom ez a matrica miatt van e, mindenesetre nekem ++!
2014. ápr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem önfényezés,de vezetni nagyon dinamikusan és jól vezetek,több,mint 6 éve van jogsim,nekem is kint a matrica 3 éve,de én sosem voltam a totyogós,bénázós típus,ha én meglátok egy ilyen matricát akkor jobban figyelek a másik kocsira,de szerintem sem mentség arra,ha valaki totyog és bénázik.
2014. ápr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem nagyon feldühít, amikor valaki azt írja, az ilyen matrica nem jogosít fel a "bénázásra". Attól függetlenül nem kell "tötymörögni" stb. Mondjuk ha a gyermek ott ordít a hátsó ülésen, anyuka figyelme megoszlik, és már nem kizárólag a vezetésre koncentrál. Igenis hajtson lassabban, hogy elkerülje a balesetet. Én férfiként sosem mérgelődtem azért, ha valaki, ahogy írjátok "bénázott" előttem egy ilyen matricával a hátsó szélvédőn. Mindig az az első gondolatom, hogy inkább lassan, megfontoltan vezessen gyerekkel, gyerekekkel a háta mögött, mintsem tragédia történjen. Írom ezt én, aki férfiként imádom a sebességet, a munkám is a vezetés!


OFF: Engem sokkal jobban dühít az, amikor egy anyuka gyerekekkel a hátsó ülésen legalább 120-al kerüli a kamionost! Vagy éppen a 70 éves bácsika, aki azt sem tudja sokszor, hogy hol van...

2014. ápr. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Az,hogy valaki lassabban megy vagy egyszerűen bénázik,folyton fékez másodpercenként,nem mer kimenni a körforgalomba és egyebek az nem a gyerek miatt lassabban megy kategória,én nem megyek lassabban és nem is száguldozom,és teljesen mindegy,hogy 70éves bácsika vagy egy szimpla nem túl jó söfőr bénázik,ha kint van a matrica ha nincs kint abban megegyezhetünk a legtöbb embert nem szabadna vezetni engedni.
2014. ápr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld, habár nem mindenkivel értek egyet. Márpedig sztem nem indok a "bénázásra"!! Senki nem mondta, hogy kötelező vezetni és kimenni az utakra. Mondom ezt úgy, hogy van gyerekem és vezetek is mellette. Ki nem állhatom az olyan szülőket, akiknek a gyerekre fogva mindent szabad. A minap a bankban anyuka gyerekkel, hogy neki most előre kell mennie a gyerek miatt, akinek láthatóan semmi baja nem volt, még csak nem is sírt. Persze nem jött össze neki a "mutatvány". Én is sokszor vagyok gyerekkkel, de nem várom el, hogy előre engedjenek.
2014. ápr. 6. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!