Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam 1.5 éves, bolti...

A kisfiam 1.5 éves, bolti 2.8-as tehéntejet iszik. Anyósom "rágja a fülemet", hogy vegyek neki háztól kecske tejet, mert az sokkal egészségesebb. Szerintetek igaza van? Ti adnátok a gyereketeknek kecske tejet?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem, de ismerek olyat, aki 3 hónapos kora óta pirított lisztes kecsketejet ad a babájának tápszer helyett...
2009. dec. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
hát az biztos hogy egészségesebb mint a zacskós tej de én alapból nem adnék neki semmilyen tejet,az állati tej állatnak való az emberi tej meg embernek...de ez az én véleményem.a kérdésre válaszolva én adnék, mert természetes állapotában van nem ugy mint a bolti...
2009. dec. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha megbízható helyről kapnék, adnék. Igaz az én fiam csak 15 hós, még szopik, így tejet sem iszik, bár a mi kakaónkat muszáj megkóstolnia. Én is olvastam, hallottam több helyről, hogy a kecsketej egészségesebb, közelebb áll az anyatejhez mint a tehéntej és ráadásul allergiásoknak kifejezetten ajánlják. Piacon félnék termelőtől venni, boltban még nem is néztem, hogy lehet-e kapni.
2009. dec. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerintem azért az túlzás, amit a "szakemberek" állítanak, lassan iskoláskorig kell tápszert adnunk a gyereknek.

14 hós koráig kapott tápszert és fokozatosan álltunk át a tehéntejre.

2009. dec. 19. 15:49
 5/9 A kérdező kommentje:
Én egy kis faluban lakok, ahol mindenki ismer mindenkit. Szóval garantáltan tiszta helyről származna, és persze forralnám.
2009. dec. 19. 15:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Tényleg egészségesebb, mint a tehéntej és "közelebb" áll az anyatejhez, mint a bolti, az tuti. De ha nem akarsz neki adni, akkor nem kell. Én adni fogok neki, mert apósoméknak van kecskéjük.
2009. dec. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
En nem adnek neki. Az igaz, hogy egeszsegesebb, mint a bolti tej de ugy sem adnek. Szerintem maradj a bolti tejnel es ne anyosodra halgass hanem ahogy te jonak latod. Azert hazi kecsketejet adni.
2009. dec. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én azt hallottam, hogy régebben, ha valakinek nem volt anyateje, akkor a babának kecsketejet adtak (nem volt még tápszer).

Több helyről olvastam, hallottam, hogy 3 éves korig nem ajánlott a tehéntej az allergia miatt.

Ugyanakkor ismerek olyanokat, akik már 1 éves kortól adtak a gyereknek, és semmi bajuk nincs (legalábbis eddig).

2009. dec. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. dec. 19. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!