Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadatjátok a kullancs elleni...

Beadatjátok a kullancs elleni oltást?

Figyelt kérdés
Érvek, ellenérvek? Mit gondoltok?

2014. ápr. 7. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem attól,függ hány éves a gyerek és hol él. Mi elég erdős részen lakunk így igen.
2014. ápr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem adatom be.

Nem olyan helyen lakunk, ahol nagy eséllyel szedi össze a kullancsot. ( Örshöz közel)

Amikor mamánál van és játszik az udvaron, utána mindig alaposan átnézem.

Őszintén szólva nem szeretnék mindenféle oltást beadatni. Egyrészt ezt a lakóhely sem indokolja, másrészt meg annyi oltást kap kötelezőként...

2014. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi beadatjuk. Sokat járunk túrázni, egyébként nem olyan helyen lakunk ahol sok kullancs van. Szeretek biztosra menni, mert ha megtörténik a baj, utána már nincs mit tenni.
2014. ápr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igen,mert most erdő mellett lakunk,míg nagyvárosban laktunk,nem adattuk be.
2014. ápr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is beadattam, de csak 2 éves kora után. A jövő hónapban kapja a 3. részletet. Azért oltattam be, mert félek az agyvelő gyulladástól. Soha nem bocsátanám meg magamnak, ha elkapna egy ilyen súlyos betegséget azért, mert nem oltattam be. Mérlegeltem az oltással adott kockázatot és magát a betegséget. A betegség rosszabb. De pl. rota, influenza ellen nem oltatnám.
2014. ápr. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat aki nagyvárosban (BP) nem erdőben, csak simán oviba volt és bizony volt benne kullancs Lyme kórt kapott, már kikezelték. Szóval tévhit, hogy erdőbe lehet csak összeszedni, vagy valahol vidéken.


Melyik oltást adatjátok be? Az olcsóbbat vagy a drágábbat? Az olcsóbb hiánycikk, sehol nincs.

2014. ápr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekünk azt mondta a háziorvosuk,h egyféle kapható,a másiknak leállították a gyártását,vagy vmi hasonló..Így ebből ami van, 7ezer ft egy adag..most kapta múlt héten az elsőt a 3 éves kislányunk..

egyébként persze,bárhol össze lehet szedni,nem azt mondom,de azért közvetlenül az erdő mellett,fás,bokros területen jóval nagyobb rá az esély,mint betondzsungel közepén..

2014. ápr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha pénzügyi szempontból nem jelent gondot a családi kasszának, akkor érdemes beadatni az oltást. A betegség nem túl gyakori, de ha mégis elkapod (vagy elkapja a gyerek), akkor az esetek harmadában különböző mértékű bénulás jelentkezik, de a maradék kétharmad helyében sem szívesen lennék. Az oltásnak csak nagyon enyhe vagy nagyon ritka mellékhatásai lehetnek, nagyságrendekkel nagyobb a "nemoltás" kockázata, mint az oltásé.
2014. ápr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!