Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kullancs elleni védőoltást...

Kullancs elleni védőoltást beadatjátok/beadattátok a babátoknak?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor légyszi azt is írjátok meg, hogy milyen idős korában.
2009. márc. 18. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt hiszem, hogy az idén még nem fogom beadatni neki. 6 hós most. Még ülni sem tud, tehát az idén még nem fog annyit kint mozogni, pláne nem mondjuk füben, hogy ez igazán veszélyt jelentsen rá. Így is annyi oltást kapott, hogy csuda. Ráadásul a BCG-jét is meg kell ismételni most valamikor, nem akarok még egy oltást is neki egyelőre! Jövőre viszont valószínűleg kérni fogom neki, mivel addigre szaladgálni fog már, esni kelni a fűben!
2009. márc. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

én nem adatom be. Nem olyan helyen lakunk és nem is járunk olyan helyeken, ahol nagy veszélynek lennénk kitéve és ajánlott beadatni a fertőzött kullancsok nagy száma miatt.

Ezt találtam a neten: Kullancs által terjesztett agyvelőgyulladás ellen


Mikortól adható?

1 éves kortól adható, de 2 éves kor előtt az oltást mérlegelni kell.


Adagolás

FSME vakcina esetén:

3 oltás szükséges. Második oltás 1-3 hónappal az első után, harmadik oltás 5 -12 hónappal a 2. után

Encepur vakcina esetén:

3 oltás szükséges. Második oltás 1-3 hónappal az első után, harmadik oltás 9 -12 hónappal a 2. után

Gyors védettség szükségessége esetén az oltási rendtől el lehet térni: 2. oltás 7 nappal az első után, 3. oltás 21 nappal a második után.

Az én kislányom még csak fél éves, így neki eleve nem is adják, de mi se vagyunk beoltva ellene.

2009. márc. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
második válaszolónak: köszi az infot, ez nagyon hasznos volt számomra is /első vagyok/, mert nem is tudtam, hogy 1 éves kor alatt nem adják be, de 2 éves kor alatt sem nagyon ajánlják! Köszi!
2009. márc. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az én kisfiam 7 hós, mi nagyon szeretünk a szabadban kirándulgatni, azért gondoltam, hogy talán érdemes lenne. Nem tudtam, hogy nem adják 1 éves kor alatt, köszi az infót.
2009. márc. 18. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!