Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem inkább hátrány a csecsemők...

Nem inkább hátrány a csecsemők sírása, mint előny? - már evolúciós szempontból.

Figyelt kérdés
Természetesen figyelemfelhívó szerepű, de egy gondos anya kis nyafiból, grimaszból stb. is megtanulná, hogy mit szeretne az apró gyermek. Viszont ez a túl hangos sírás nagyon idegesítő (fenáll a veszélye, hogy túl idegesítő), az ellenségnek is (törzs, állatok) útmutató, a hétköznapi normál menetét egy törzsnek megbontja...
2014. ápr. 7. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

a kis nyafit viszont nem bizti, hogy anyu meghallja

nekik életbevágó fontosságú, hogy a figyelmet maximálisan képesek legyenek magukra felhívni

és amikor anyu ott van az ellenségnek is annyi :)


én hallottam már oroszlánról krokodilt kinyírni

vagy nem is tudom melyik két állat volt, de a nőstény a kicsik védelmében szétszedett egy nála erősebbet.

minden anya egy állat, ha a kicsiről van szó :D

2014. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

* amúgy meg nem idegesíteni akar, az más, hogy mi vesszük annak, mert a pánikreflexünk indul be tőle, pedig csak figyelni kellene, helyzetet felmérni, és csak akkor pánikolni, ha kell.

de gyakori, hogy a mi érzelmeinket vetítjük a babára is sajnos.

2014. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Mivel még létezik az emberiség, ezért nyilván nem hátrányos.
2014. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Julie S ***** válasza:
100%

Mas fajok kicsinyeinek is megvan a jellegzetes anyat hivo hangja.

Amugy az emberi faj egyedszama nem azt mutatja, hogy hatrany lett volna ezidaig. Es igazabol csak ma divat hosszabb tavon letenni a babakat. Es ugye ettol sirnak igazan, ha testkontaktus nelkul maradnak (evolucios szempontbol ez nekik feler egy katasztrofaval). Ha hordozzak oket, akkor sokkal kevesebbet sirnak.

2014. ápr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze, nem úgy gondoltam a hátrányt, hogy kihaltunk volna :) (De azért csak az elmúlt pár száz évben ugrott így meg a lélekszám, régen 10-ből 1-2 gyerek élte túl a csesemőkort. De most nem is ez a lényeg.)


Tehát a fentiekre gondolok: részint arra, hogy iszonyú hangos, szerintem sok embert rossz értelemben frusztrál, meg valahogy a legtöbb élőlény sokkal csöndesebben adja tudtára a szülőjének, hogy segítsen rajta - tehát olyan furcsa, hogy "mit meg nem enged magának" az embercsecsemő - remélem, érthető, mire gondolok.

2014. ápr. 8. 20:53
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy jó érveket írtatok, köszi!
2014. ápr. 8. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!