Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 fokos lakásban megfázhat-e...

19 fokos lakásban megfázhat-e a baba?

Figyelt kérdés

Fűtés még nincs, sajnos csak két hét múlva lesz. Nem gondoltuk, hogy már most ilyen hideg lesz, szerelés alatt áll a kazánbekötés.

Fürdetés előtt bekapcsolok egy kis ventiillátoros fújót, de az nem mehet egész nap. 8 hetes a baba, jól felöltöztetem, lehet így baja?



2013. okt. 2. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem lesz semmi baja, ez az egészséges hőfok, ez a nagy fűtési mánia csak Magyarországon jellemző.

Nálunk is 18-19 fok van, mikor tavaly decemberben született a lányom, akkor sem fűtöttük fel a lakást csak 19-20 fokra.

A túl nagy melegben a bölcsőhalál kockázata is sokkal nagyobb, ráadásul aludni is jobb a kellemes 19-20 fokban.

2013. okt. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
90%
18-22 fok a babaknak az idealis. szeritem semmi baja se lesz. ha ugy latod fazik oltoztesd egy kicsit melegebben, de nehogy bebugyolald teljesen
2013. okt. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Az én babám is 8 hetes. Nálunk mikor 19-20 fok van, már én magam is hűvösnek érzem a levegőt, pedig nem vagyok egy fagyos típus. De ilyenkor bekapcsolom a kazánt, 1 max 2 fokot ráfűtök, és úgy már nagyon kellemes. Én hűvösnek érzek 8 hetesnek a 19 fokot. Öltöztesd fel jól, és akkor hátha nem fázik meg.
2013. okt. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
19-21 fok idealis. Egy reteggel kell ra tobbet adni mint amiben te jol erzed magad, semmi baja nem lesz. Mi is igy csinaltuk, a lanyom nagyon ritkan beteg es ha beteg is lesz, ket napnal tovabb nem tart.
2013. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nem fog megfázni nyugi.de az öltöztetésére tényleg figyelj.mindig nézd a nyakánál hogy hideg vagy meleg.onnan tudod hogy fázik vagy nem
2013. okt. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nézem, nézem, a nyaka most is meleg, de a kis keze szokott hideg lenni, az öklöcskéje. Ha fűteni fogunk, mi sem fogunk 24 fokot csinálni, szerintem is a 20 fok körüli egészséges.
2013. okt. 2. 12:03
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a baba mellkasa, hasa, háta nem hideg, akkor nincs semmi baj. Akkor sem ha az orra, vagy a keze, talpa esetleg hűvös, persze nem jéghideg.
2013. okt. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
Persze, hogy nem kell 25 fokra fűteni a lakást, de 19 fok 8 hetesnek kissé hűvös. Jól öltöztesd fel, mert szerintem igen, megfázhat.
2013. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
A szakkönyvek 18-20 fokot írnak a baba szobájába, hogy az az ideális...ami számomra nagyon fura, távhős lakásban lakunk, 25 fok körül szokott nálunk lenni, és mivel megszoktuk már igényeljük is, a lányom is tüsszög ha 20 fok körül van....de a lényeg, nem fog megfázni, hiszen ez az ajánlott, csak persze figyelni kell az öltözetére :)
2013. okt. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Mégis mi lepontoznivaló van azon, hogy szerintem egy 8 hetes megfázhat 19 fokban, ezért jól öltöztesse fel a Kérdező? Nem 8 hónaposról van azért szó, hanem egy szinte újszülöttről. Napról napra szánalmasabb, ami itt megy.
2013. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!