Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a szorongás és...

Mi a különbség a szorongás és depresszió között?

Figyelt kérdés
Vagy a kettő "együtt jár"? Miből derülhet ki, hogy melyik áll fenn?
2011. szept. 15. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
A szorongas, mar maga a neveben is benne van, tehat szorongsz, felsz valamitol. A depresszio, amikor elveszited az iranyitast a sajat eleted felett, nincs jovo keped, kedvtelen vagy, es teljesen elveszitetted az erdeklodesedet minden irant.
2011. szept. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
S ha mindkettőt érzem? Ki segíthet? Bár inkább depressziós szerű tüneteket érzek, hogy életkedv nulla, hangulatom mínusz 10 stb. Szorongás meg, hogy már nem merek emberek közzé menni,már boltban is izgulok,sorban állásnál, olyan hülye érzés tölt el,meg ilyenek.
2011. szept. 15. 10:35
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

A depresszió az az érzés, amikor a nap minden percében azt érzed, hogy nem érdemes semmit tenni, nem érdemes élni.

Sehol nem jó, a saját bőrödben is rossz lenni, minden sötét körülötted, és bárhova nézel, nem látsz kiutat.

Fáj valami a lelkedben, de nem tudod, hogy mi...minden fáj.

És ez nem múlik el, akkor sem, ha kimozdulsz, vagy társaságba mész, vagy bármit is csinálsz.


Én egyszer voltam életemben depressziós.

Egy pokol volt.

Csak az tudja, aki benne volt.


A szorongás az más, mert arról el lehet terelni a figyelmedet, ha mást csinálsz, vagy belemerülsz valami tevékenységbe.


A depresszióról nem lehet elterelni a figyelmedet, mert veled van éjjel, nappal, még aludni sem tudsz, mert felébredsz éjjelente.

2011. szept. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

En ugy gondolom, hogy a depresszio kifog alakulni, tehat a szorongas, a felelem mar jelen lehet elotte, s talan ezert erzed most azt, hogy mindketto jelen van.

Egy szakember segitseget is kerheted, vagy pedig egyedul kezdesz el egy ongyogyitasba.

TEhat megkell talalni a kivalto okot, mikor es miert jelent meg ez a felelem, a belso szorongas, s milyen kornyezetben elsz?

Miert felsz emberek koze menni?

2011. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Másodiknak:

Valami ilyesmi van nálam sajnos. Már semmit se tudok értékelni,régen legalább kisebb dolgok feldobtak. Néha lefoglalom magam,aztán kezdődik elölről.De úgy nem gondolok semmire,hogy mi jó v. rossz,mert én úgy érzem, hogy minden rendben van,család,munka,minden oké,de mégis rám tör ez az érzés valamiért...


Harmadiknak:

ez jó kérdés,hogy miért. Sose voltam az a határozott,magabiztos,inkább visszahúzódó típus voltam mindig.Például kisebb boltokba sose mentem,zárt környezet,valamiért bementem,s nem találtam amit venni akartam,egyből zavarba jöttem, hogy inkább kerülöm az ilyen szituációkat. Lehet most jönne ez ki rajtam? Régen legalább a bulikat,kimozdulásokat tudtam élvezni,most azt vettem észre,hogy már ott se érzem jól magam, sok az ember,rám tőr a pánik,vagy minek is nevezzem

Öngyógyítás jó lenne,ha látnám értelmét,vagy lenne hozzá erőm,s tudnám hol kezdjek hozzá.

2011. szept. 15. 11:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor együtt jár a kettő...
2011. szept. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez talán érdekes lehet [link]

[link]

tehát igen, együtt jár/hat

de ha mindekettő fennáll az lehet a jele vala súlyosabb betegségnek...(személyiségzavar...)

2011. szept. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem rossz oldal, szerintem nézd meg. Bár ez már személyes tanács adás. De nekem bevált:) lelkigondok.hu
2011. szept. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ancseszkava ***** válasza:
100%
Szociális fóbiában szenvedsz,olvass utána,jól lehet gyógyitani,kérd szakember segitségét!
2012. máj. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
55%
Azért nagyon hasznos lenne ékezetekkel együtt leírni a mondtatokat :)
2019. nov. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!