Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tejital is elég laktató?...

A tejital is elég laktató? Lecserélhetem vele a tízórai tápszert 1 évesemnél?

Figyelt kérdés

Kisfiam reggeli után, tízórai felé iszik 150ml tápszert és utána megy aludni. Ezenkívül még a vacsorája tápszer.

A tejital is laktató? Lecserélhetem a tízórai tápszer erre? Vagy felesleges? Mit gondoltok?


2014. ápr. 9. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért nem adsz neki tejet a tízórai tápszer helyett?

Nekünk a védőnő úgy mondta, h 1 éves korban vezessük be a tejet és váltsuk ki a reggeli tápszert. Azóta reggel tejet / kakaót iszik, este lefekvés előtt pedig tápszert.

Tejital szerintem (meg ahogy olvastam is) igazából nem indokolt dolog. Nem kell azt adni egy gyereknek.

2014. ápr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem lecserélheted.véleményem szerint 100x inkább tejital mint bolti tej.gasztroenterològus szerint 3 éves korig jobb ha mellőzzük a tejet.Tejital ki van egészìtve sok vitamminnal ami a gyerkőcnek kell.sokkal több benne a plussz mint a tejben.de ez az én véleményem.nyilvàn egyszerűbb a bolti 200 ft-os tejet levenni a polcròl,mint elmenni Dm-be rossmannba tejitalért,de szerintem fontos hogy a gyerek érdekében ne az árat,hanem a minőséget nézzük.aztàn mindenki maga dönti el,hogy mit ad a gyerekének.
2014. ápr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
egyetértek az utolsóval a bolti tejben semmi nincs a tejitalban olvasd el mennyi vitamin, 1 évesen mi is váltottunk milumil tejitalra (reggel rakok bele neki nesquik kakaót)de nagyon jó a milupa banános tejitala is. Reggel-este issza a kisfiam nem is volt beteg még. kérdésedre válaszolva elég laktató az én fiam átalussza az esti tejitallal az éjszakát reggel 7 ig :)
2014. ápr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hát, nem tudom, én úgy tudom, hogy minél később kap bolti tejet a gyerkőc, annál nagyobb az esélye, hogy allergiás legyen, mivel nincs korán hozzászoktatva és hirtelen nagy dózisban kapja majd az oviban és stb helyen.

a glutént is emiatt kell bevezetni már 4-7 hónapos kor között.


én így hallottam.

2014. ápr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!