Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet adni 11 hónapos babának...

Lehet adni 11 hónapos babának tejitalt? Anyatejes, de úgy érzem kevés a tejem már. Szilárd táplálkozás sem megy túl jól. Tápszerezni nem akarom, korábban próbáltam, de nem itta meg.

Figyelt kérdés
Ha adhatok tejitalt,akkor melyiket vegyem. Melyik jobb ízű?

#baba #tejital #hozzátáplálàs
2014. márc. 25. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha babáknak való tejitalra gondolsz (pl. Hipp vagy Milupa) akkor jó, ha tudod, hogy az ugyanúgy tápszer, mint a dobozos, por alakú társai, csak kényelmesebb kiszerelésben.

11 hónapos babának a 8+, 9+ tápszert lehet adni akár dobozos változatban, akár folyékonyként, illetve ha egy hónapot vársz, akkor már az 1 év+-t is.

Vannak kis kiszerelésű (kb. 2 dl-es) verziók is pl. a HIPP márkából és a milupából biztosan, érdemes esetleg 1-1 kicsit venni belőle kezdetnek, hogy elfogadja-e.

Láttam már 9+ hós babatejitalból ízesített változatot is (kakaós, vaníliás), ezzel is esetleg lehet kísérletezni.

A tápszerek között is ilyen életkorban már van pl. banános (HUMANA- na ebből a márkából is van folyékony tejital-tápszer és szerintem nagyon jó).

Nálunk a banános humana, a hipp és a vaníliás milupa jött be anno, de nagyon más tud lenni a kisbabák ízlése.

A védőnőd, házi gyermekorvosod nem tudnád megkérdezni? Biztosan szívesen adnak tanácsot, esetleg még termékmintát is.

Ha a gyártók honlapjára felmész, ott is lehet kérni cím megadásával 1-1 termékmintát.

2014. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Az en lanyom 10 honaposan kezdte el kapni, egyszer fogta magat es nem kellett tobbe a tapszer, 2 honapos koratol kapta. Nem tudom miert leallt vele. Kikopte. Akkor ugy dontottem nem kap meg rendes tejet, igy a tejitalra valtottunk at. Milupa vanilias tejitalt veszem neki 1200 g-os es az ara is kedvezo. A lanyom imadja. Azt azota is megissza nagy szeretettel. 14 honapos lassan. A vedono, egyerekorvos is azt mondta nagyon jol tettem h adom neki. 12 hostol adhato egyebkent. Junior gyerekital.

Siman adhatod mar 11 honaposnak. Sokan mar a ndes tejet is adjak mar ilyenkor. Ez semmi kulonosebb bevezetest nem igenyel megcsinalod ahogy irva van rajta es odaadod neki. :-)

2014. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hú! Köszönöm! Ma meg is nézem a polcokat. Nálunk nincs védőnő,külföldön vagyok. A gyerekorvos meg legutóbb is azt mondta,hogy ne szoptassam addig,amíg nem eszik. Majd,ha èhes lesz eszik. Szóval rá sem lehet számítani,mert nem értek vele egyet.
2014. márc. 25. 09:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Tejet is,tejitalt is adhatsz neki,ha megissza.Mi tejre tértünk át,mert nekem sem tejitalt,sem tápszert,sem tejpépet nem ivott..
2014. márc. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!