Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is kiakadtatok volna a...

Ti is kiakadtatok volna a helyemben? Miért kell a másfél évesem cukorral és csokival tömni?

Figyelt kérdés
Egy házban élünk (még 3 hónapig) a 70 éves mamámmal és a testvérével,de külön szinten. Amikor Mamám dolgozik ( és a párom is ugyebár),akkor Mamám tesója állandóan feljárkál hozzánk. Ez nem is lenne gond,de mindig hoz valami csokit és akarja adni a fiamnak. Ez sem gond,néha kaphat csokit,de nem ebéd előtt. Amikor megkérem,hogy ne adjon neki,akkor mintha már csak azért is csinálná és tömi a gyerekbe,ha 1 percig nem vagyok mellette,vagy nem figyelek oda. Ma elszakadt nálam a cérna,mert világosan megmondtam,hogy nem ehet cukrot és amíg pakoltam,addig a konyhában adott neki... Ahogy megláttam,kérdeztem,hogy mit eszik és csak röhögött,mint valami idióta. Rákiabáltam,hogy megint mit adott a gyereknek? És mondta,hogy karamellát. Elküldtem a P...ba,kérdeztem tőle,hogy hogy lehet ennyi esze felnőtt létére,miért kell az ellenkezőjét csinálni annak,amit mondok? Ő meg csak vigyorogva néz a fiamra és mondja neki,hogy hallottad? Hát komolyan mondom,még mindig remegek az idegtől. Ez már legalább a 20.ilyen eset.... Miért nem lehet tiszteletben tartani a kérésem? Miért kell mindig tömni valami sz.rral a gyerekem,ráadásul úgy hog kifejezetten megtiltottam? Na most,szerintetek túlreagálom,vagy tényleg jogos a felháborodás?
2014. ápr. 10. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is probléma ez, én azt csináltam, hogy rtikán és kevés édességet tartunk otthon, és inkább sós rágcsálni valót, sajtos tallért és ilyeneket tartunk helyette a polcon, esetleg a hűtőben túró rudit. Én is ordítottam már ilyen miatt, egy idő után úgyis tudni fogja a gyerek hogy mi a reakciód, mi a helyes ez alapján, a kislányom 3 évesen már szelektál a kínálásnál.
2014. ápr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Idegzsábát kapok az ilyen emberektől!! Rettenetes! Én is ki buktam volna. Megertelek, de a saját érdekedben jobb,ha nem húzod fel magad annyira. Te nem tömöd a gyereked cukros vackokkal. Másokat is megkersz, hogy ne tegyék. Ha ennek ellenére megis olykor beletomnek a gyerek szájába egy egy falat csokit vagy cukrot, hidd el, nem lesz semmi baja tőle. Te mindent megteszel azért, hogy egészségesen étkezzen, ennyi meg belefér. Saját nyugalmad érdekében vedd be a leszarom tablettát! ;-)
2014. ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak az a baj,hogy nem megy! Mindennapos dolog ez már... Kértem szépen,kevésbé szépen,bunkón,ordibálva! Persze,hogy nem lesz semmi baja egy falat ettől vagy attól,de amikor kifejezetten megtiltja az ember és az első adandó alkalommal a háta mögött megcsinálják,amit megtiltott... Akkor már nem bírok nyugodt maradni. Építkeztünk,még a felső szint nincs befejezve és belső munkálatok folynak,albérletből jöttünk ide,hogy több pénzünk maradjon a házra,Mamám ajánlotta fel,hálásak is vagyunk,de már annyira szét vannak az idegeim,hogy azon gondolkodom,addig inkább menjünk vissza albérletbe. Ráadásul jön a tesó,nem akarom,hogy megártson ez az állandó stressz..
2014. ápr. 10. 11:45
 4/6 A kérdező kommentje:
:D most meg azt mondja,hogy én nem adok rendesen enni a gyerekemnek :D... Na ez már sok.
2014. ápr. 10. 12:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is igazad van, hogy kiakadtál ezen. Itt nem csak a csokiról van szó, hanem hogy megtiltasz valamit, ő meg a gyerekkel összevigyorogva titokban direkt az ellenkezőjét csinálja, ráadásul ez mindennapos. Nem tudom, mi lenne a megoldás, ha a Mama meg a testvére ennyire nem partnerek.
2014. ápr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van :-( én ha meglátnám hogy megjelenik, elvinném a gyereket a közeléből.
2014. ápr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!