Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hós fiam arca napok óta...

10 hós fiam arca napok óta nagyon piros és érdes. Szerintem a hideg, fagyos levegőtől. Hogyan gyógyítsam?

Figyelt kérdés

Tegnap Sudocrem-mel kentem, ma pedig Gabi testápolóval, de ugyanaz a helyzet. Nem hinném hogy fogzik, nincs megduzzadt rész az ínyén, és eszik is rendesen.

Ha nem javul, vigyem orvoshoz? Volt már valakinek ilyen?


2009. dec. 20. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Vitaminos popsikrém nagyon jó rá!Vagy más olyan krém ami zsíros, de nem illatos mint mondjuk az avonos testápoló, mert az csípheti a kiszáradt bőrt!
2009. dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam ekcémás és neki is ilyen az arca, de ha a speciális testápolójával bekenemem, akkor nem lesz vörös.

Nem biztos, hogy a te kisfiad is ekcémás,lehet, hogy csak nagyon érzékeny a bőre, de azért szerintem mindenképpen mutasd meg bőrgyógyásznak.HA mégis, akkor úgyis írnak majd fel mindenféle kencéket.

2009. dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2-3 hónapos korában ekcémás volt, igaz, nem az arcán, de aztán elmúlt.

Lehet, hogy nem is a hideg levegő okozza?

2009. dec. 20. 17:23
 4/14 anonim ***** válasza:
gyógyszertári glicerines-sztearinos krém. csodákat tesz a száraz bőrrel!
2009. dec. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod a Bepanthent.
2009. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem Sudoval ne kend be, mert szárít.

2009. dec. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A 16 hónapos fiamnak is ilyen az arca. Én is próbáltam minden féle krémet, de semmi nem használt. Én a gyerekorvostól kértem rá valamit. Felírt egy Elcon nevű krémet. Nagyon jó, egy nap alatt helyre jött a bőre. A patikus viszont óva intett tőle, hogy folyamatosan nem szabad használni, mert szteroid tartalmú és a gyors javulás után rosszabodhat a bőre. Szóval nagyon jó a krém, de csak mértékkel használandó!
2009. dec. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. dec. 21. 10:22
 9/14 A kérdező kommentje:
Beszéltem a védőnővel, és nekem is azt ajánlotta, hogy írassam fel a szteroidos csodát! :-)
2009. dec. 21. 10:37
 10/14 anonim ***** válasza:

21:44 vagyok.

Bocsi, nem Elcon, hanem Elocom. Ez állítólag ekcémára jó, most tudtam meg nemrég, bár mi az ilyen esetekre kaptuk, mert nagyon durván kiszárad a bőre az arcocskáján. Sokat vagyunk kinnt, még a nagy hidegekbe is kimerészkedünk. Az álla szokott nagyon csúnya lenni, ahol a nyálacskája mégjobban kikezdi.

2009. dec. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!