Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hós fiam arca napok óta...

10 hós fiam arca napok óta nagyon piros és érdes. Szerintem a hideg, fagyos levegőtől. Hogyan gyógyítsam?

Figyelt kérdés

Tegnap Sudocrem-mel kentem, ma pedig Gabi testápolóval, de ugyanaz a helyzet. Nem hinném hogy fogzik, nincs megduzzadt rész az ínyén, és eszik is rendesen.

Ha nem javul, vigyem orvoshoz? Volt már valakinek ilyen?


2009. dec. 20. 17:11
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Az én fiam arca is olyan piros, mint a népmesei rajzokon a királylánynak, két hatalmas kör :-)


Köszi!

2009. dec. 21. 17:07
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia!


2. vagyok!

Nekünk is elcomot írtak először a Heim Pál bőrgyógyászatán, de egy másik gyerek bőrgyógyász óva intett a mindennapos használatától a szteroid miatt.

Bár a Heim Pálban is azt mondták, hogy csak akkor használjuk ha kijön az ekcéma, napi szinten semmiképpen!

A dokink által felírt kikevert nem szteroidos testápoló is használ, kicsit piros az arca mikor kint vagyunk, de ha bejövünk elmúlik rövid idő alatt.

Először szerintem próbálj ki sima krémeket, a folyamatos szteroid még a felnőttek szervezetét is megterheli, nemhogy a babákét. Ez csak tanács, nem kioktatni akartalak!Remélem rendbejön a kicsi arca.

2009. dec. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Még mindig a második vagyok.


Belejátszhat a foga is, az én fiamnak is mindig piros az arca, ha bedurvul a fogzás, bár ő akkor nem tud aludni sem, és ömlik a nyál a szájából,úgyhogy pontosan tudni lehet, hogy a foga miatt van.


Ja és mindkét bőrgyógyász azt mondta nekünk, hogy az ekcémát nem lehet soha teljesen kinőni, mert ez egy hajlam.Szinten lehet tartani, és lehetnek tünetmentes (akár hosszabb) időszakok is, de bármikor előjöhet újra:(

Sajnos a hideg időtöl pedig eleve romlik az ekcémás bőr állapota.

2009. dec. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nekünk a doktornő a nonionikumos testápolót írta fel, párszor bekentem, és már látom a javulást.

Köszönöm a jótanácsokat!

2009. dec. 22. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!