Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekünk az én nevemre...

Gyermekünk az én nevemre került apasági nyil. Hiányában, hogy lehet elintézni, hogy a baba az apja nevét viselje?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 14. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Apasági nyilatkozatot kell tenni.
2014. ápr. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

tehát ti házasok voltatok, az asszony félredugott és így lett baba?


mert másképp nem kerülhetett a nevedre ... apasági az apa részéről

2014. ápr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
regisztrált éllettársi kapcsolatban élünk,de azt a papírt nem fogadták el apasági nélkül,és a baba szül. anyakönyvi kivonatát az én vezetéknevemmel állították ki,ezért szeretnénk megváltoztatni a nevét
2014. ápr. 14. 11:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Masodik!

GyermekÜNK-rol beszel. Tehat nem ment félre senki. Anya nevére került. Nem megy az értő olvasas, mi?

2014. ápr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 igazad van, bocs
2014. ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Apasági nyilatkozatot kell tenni és utána meg lehet változtatni a baba nevét, viszont az már nem lesz ingyen.
2014. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nikoletta 23 ***** válasza:
100%
Szia! Kétszer már megcsináltam ezt,a legegyszerűbb: Pároddal bementek a lakcímetek szerinti önkormányzathoz,anyakönyvvezetőhöz családnév változtatás ügy miatt és kéred,hogy a gyermeketek az édesapa családnevét kapja.Viszitek az okmányaitokat és a kicsiét is. A párod aláírja az a.vezető által kinyomtatott apaságit(Ebben az áll,hogy ekkor és ekkor született x.y.gyermek édesanyától és elismeri,hogy ő az édesapja és már az ő nevén is van a kicsi). Nálunk az apa és az én családnevemet kapták a gyermekeink! Kaptok egy kinyomtatott anyakönyvi kivonatot míg az eredetit ki nem postázzák.Ezzel már majd mehetsz is átíratni a taj kártyát és a lakcím kártyát is,név változás címén.ingyenes az egész csak időt kell rá szánni. :)
2014. ápr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!