Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira nincs ma kedvem...

Annyira nincs ma kedvem babázni, hogy az valami rémes. Mit szoktatok ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
5 hónaposommal vagyok itthon. Nincs kedvem gügyögni, babázni, csendben szeretnék ücsörögni, olvasni valamit, vagy pihenni, és menni kell és csinálni, és társaságra vágyik és csinálom, de nincs bennem lendület. Mivel veszitek rá magatokat az ilyen napokon arra, hogy babázzatok? El nem tudunk menni itthonról, mert házimunkás napom van, nagyon sok a tennivaló, hétvégén nem haladtam semmit, mert nem voltunk itthon. Tippek, amik lekötnének egy 5 hónapost legalább egy kicsit?
2014. ápr. 15. 09:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

oh, kérdező, én ma ugyanígy vagyok. Alapból imádok babázni, nekem van itthon egy nagyobb is, 3 éves, és szeretek babázni az 5 hónaposommal is, de MA nincs kedvem.

Ilyenkor az ad kedvet, hogy apa jön haza 6kor és akkor picit egyedül leszek, illetve az, hogy holnap jobb lesz.

:)

levegőre vágyok nagyon ilyenkor, de ma ahhoz sincs kedvem, pedig alapból én többször kimozdulok egy nap.


jajj

:)

2014. ápr. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ismerős. Az én lányom egy minihárpia. :D Folyamatosan ölben kell lennie. Nagyon keveset, max napi 2 órát van el egyedül, de azt is sok részletben és ritkán. Mellette van egy 22 hónapos fiam, most a 7 évesem is itthon van tavaszi szünetelni.

Nálam az vált be, hogy mindent megcsinálok itthon, minden nap, 1-2 mosás, mosogatás, porszívózás, és így letudom 1 óra alatt. Ha egyetlen nap is kimarad, kell egy hét, mire behozom.

Ilyenkor én is várom haza apát, na meg azt a minimális időt, amikor napközben mindhárom csendes pihenőre van ítélve.

Zene nálunk mindig megy, a kisfiam a zenefelelős, ha felkel bekapcsolja a rádiót, mielőtt lefekszik kikapcsolja.

2014. ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én pedig alapból fordítva vagyok... babázni mindig van kedvem, házimunkázni viszont sosem :-) Most is porszívózni kéne, de két órája itt ülök mellette, gügyögök, csikizem... stb :-)

Pedig ő jól elvan egyedül is.

2014. ápr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát házimunka az mindig van.....Én kitakarítok,és azt veszem észre,hogy kezdhetem is elölről.....Hol egy rahedli mosogatnivaló,ma fél napig csak mostam,a por egy pillanat alatt ráülepszik a bútorra,az ablakok nincsenek még megpucolva,jön a Húsvét.....

De ez ilyen-gyerek mellett semmire sem marad idő-teszem hozzá,sajnos legutoljára maradsz Te.ÉS ez még egy jó darabig így is marad.

Mi lassan 6 hósak leszünk,nálunk is úszik a lakás,közben anyós átjön,körbevizslat,majd ha épp összeveszünk,a pofámhoz vágja,hogy nálunk mekkora kupi van.....

Szóval unatkozni azt nem lehet,viszont a babát én is nehezen tudom lekötni,sokszor komolyan mondom,ahhoz fáradt vagyok,hogy üljek a fotelban és szoptassak.....Pedig ez nem akkora megterhelés,de már az ülés is olykor fárasztó.


És egymerő logisztikázás az egész nap,főleg,ha sokat fent van,na,az nekem is beteszi a kaput.

Mondjuk szerencsém van,mert a babám elég sokat alszik,úgy 5-7 órát egy nap,szóval ez még talán istenes,persze nem mindig van ilyen,és olyankor nekem is égnek áll a hajam.


Én lepakolok egy csomó játékot,a tükröt kezdi el élvezni már,azzal elvan egy darabig,megy a mese a tévében,viszem magammal,ha a konyhában tevékenykedek,ilyesmi....Ja,és imádja,ha masszírozom,ha hason fekszik :)

2014. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
utolsó, 5-7 órát alszik egy nap? az éjszakán kívül? azta, ez hogy jön ki neked? :)
2014. ápr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nos,az éjszakát pl. ma is átaludta,de azért egyszer fel szokott kelni,anyatejes baba lévén hamarabb megéhezik,de ha nagyon fáradt,reggel 6-7-ig alszik.

A napja úgy néz ki,hogy délelőtt 9-re,max 10-re visszaalszik,felkel délben,aztán fent van 2-ig,utána is alszik 2-3 órát,de van,hogy 3x2 órákat alszik.És persze van olyan nap,hogy alig alszik,olyankor szokta mondjuk jobban átaludni az éjszakát.

És igényli is nagyon az alvást,főleg szeles időben.

De vannak azért nehéz időszakok,akkor aztán nekem is minden hajszálam égnek áll,és egyszerűen nem tudom,mit kezdjek Vele :)

2014. ápr. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!