Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S Miért van az, hogy...

S. O. S Miért van az, hogy 15/L vagyok és nagyon vágyok egy babára?

Figyelt kérdés
Természetesen TUDOM, HOGY MÉG NEM LEHET és nem is lesz még, hisz elég fiatal vagyok, de mégis nagyon vágyok rá. De ez miért van?? Egyébként nem vagyok cigány!

2014. ápr. 15. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert most indultak be a női hormonjaid, amiben az anyaságra való vágy is benne van. Nincs ezzel baj, ha intelligensen kezeled, gondolom szereted is a kicsiket, esetleg azon is elgondolkozhatsz, hogy nem szeretnél-e például óvónő lenni. Saját babával viszont bőven ráérsz még, hiszen nyilván a leghobbat akarod majd neki, azt pedig nem lehet ilyen gyerekként megadni, amilyen te még majdnem vagy.
2014. ápr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb. ennyi idős lehettem, amikor én is szerettem volna, de én anyukámékat firoltam egy kistesó miatt. Azt se bántam volna, ha örökbe fogadnak egy kisfiút. Ja és én se vagyok roma. Megértelek, de hidd el elmúlik ez a vágyad.
2014. ápr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a roma dolog nagyon nem jön ide.

Egyszerűen vannak emberek (féfiak is!), akikben "túlfejlett" a gondozási ösztön. A gondozási ösztön, mint neve is mutatja, az ivadékgondozást végző állatok veleszületett belső késztetése, ami nyilván szorosan kötődik a szaporodáshoz. Állatoknál is sokszor megfigyelhető, pl. olyan szoptatós kutyáknál, amelyeket állatkertek szoktak "alkalmazni" árván maradt vadállatok felneveléséhez. Embernél ennek humanizált, civilizáltabb formái vannak, amelyekben sokszor alig-alig ismerhetők fel a biológiai késztetés elemei, ill. amelyeket félreismernek és mindenféle megszállottságnak, mániának, hobbinak tartanak. Ilyenek általában mindazok a hobbik, elfoglaltságok, ahol az embernek a "gondozási" késztetései gyűjtőszenvedélyben, a gyűjtemény gondozásában, gyarapításában nyilvánulnak meg (akár bélyeggyűjtés), de ilyen a növény- és állatgondozás, kutya- és macskatartás, az akvarisztika és sorolhatnánk.

2014. ápr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amikor gimis voltam az osztálytársnőim állandóan a gyerekvállalásról meg a szülésről beszéltek...valószínúleg ez természetes ösztön, azóta eltelt jó pár év és sokuk gyermektelen, fura az élet.
2014. ápr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Mindenben segítek, csak ne engem nevezz meg apukának. :D
2014. máj. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Nagyon vicces vagy... :D
2014. máj. 28. 15:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia kérdező ! Vannak már gyerekeid :)
2022. szept. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!