Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hetes terhes vagyok. A 4...

16 hetes terhes vagyok. A 4 éves lányom belázasodott-próbálom csillapítani, de nem akar lemenni. Rám is veszélyes lehet vagy a babára?

Figyelt kérdés

Vagy csak akkor ha elkapom és én is lázas leszek? Gondolom másnak is van, hogy a nagyobb gyerekei belázasodnak-esetleg ezt-azt hazahoznak az oviból.

Milyen lázcsillapítót lehet terhesen szedni?


2010. jún. 25. 01:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha belázasodsz, az veszélyes a magzatra nézve. Ebben a terhességi korban már nem okoz fejlődési rendellenességt, de mg mindig okozhat koraszülést, vetélést. Terhesen MINDENKÉPPEN el kell kerülni az egy napnál tovább tartó, 38 fok fölötti lázat, akár gyógyszeresen is, de le kell nyomni.


Szedhető minden paracetamol hatóhatóanyagú készítmény: Panadol, Paramax Rapid, Rubophen, Ben-U-Ron (ez a legolcsóbb) terhesen is. (Persze nem kúraszerűen, hetekig.)


Jobbulást!

2010. jún. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, a lazat tenyleg csillapitani kell minnel hamarabb; lehet Algopyrint is szedni lazcsillapitasra.

Jobbulast!

2010. jún. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!