Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek magától alszik el a...

Akiknek magától alszik el a babájuk azt hogy érték el? Jobb ez az altatási módszer mint a dajkálás?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem. :) A kisfiamból kiindulva csak úgy tudnám elérni hogy egyedül aludjon, hogy napokig vagy hetekig hagynám sirdogálni. Van aki így tett? Vagy ez az elejétől fogva megvolt, és ehhez szokott a gyerkőc?


Jobb ha magától alszik el egy baba, mintha mesét olvasnánk/énekelnénk/ringatnánk? Te melyiket gondolod jobbnak?



2014. ápr. 15. 21:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Hát szerintem azért lehet köztes megoldás is.

Én soha nem hagytam a gyerekeimet sírni, de 6-8 hónapos koruktól maguktól alszanak. Összebújtunk kis simi, ellazultak, aztán irány az ágy, 1 éves koriktól pedig mesével alszanak.

Fokozatosan alakítottuk ezt így, a lányom igen rossz alvó volt, fiamnál már a születésétől kezdve odafigyeltünk az alvásra.

No meg vannak babák akik eltudják magukat altatni, akár születésüktől.

2014. ápr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek a saját módszere a legjobb. Nem vagyunk egyformák, a gyerekeink sem azok. Nálunk pici koruktól külön szobában alszanak, nem hagytam sírni őket, mentem, ha kellett. Teljesen maguktól aludták át az éjszakát körülbelül 3 hónapos koruktól. Újszülött koruktól cicin aludtak el. 3 hónapos koruktól elalvás előtt szertartásosan énekeltem nekik egy rövid altatódalt, és betettem az ágyukba őket. Ilyenkor "pózba vágták" magukat, és készültek az elalvásra. 2 éves koruktól esti mesét olvasok nekik. betakarom őket, puszi, és alvás.

Három gyerekem van, nálunk ez a "recept" vállt be, és sosem volt gondunk az alvással.

2014. ápr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%

Evés után már az első perctől betettem őket az ágyukba. Éjjel csak akkor mentem be hozzájuk, ha nagyon sírtak. De akkor sem vettem ki az ágyukból. Csak megsimogattam, halkan beszéltem hozzájuk, esetleg kaptak teát (2-3 hónapos koruk után). Egy kis sírástól nincs baja egy babának sem. Mind végig aludta az éjszakát, ha csak nem voltak betegek.

A babák úgy "viselkednek", ahogyan szoktatják őket

2014. ápr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Ha sírt,nem vettem ki az ágyból hanem mellé ültem,simogattam,susogtam,nyugtatgattam,így megszokta,ha ágyba rakom alvás.Sosem hagytam magára,3 hónapos kora óta ha ágyba rakom alvás van.Most 3 éves.
2014. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
10 honapos koraig ringattam minden este. Aztan koszonte szepen tobbet nem kert belole. Azota beteszem az agyaba es becsukom a szobaja ajtajat, magatol alszik el. Reggelig egy hang nelkul nyugodtan szundikal. Eleinte volt h nyoszorgott vagy felsirt picit de kb 5 masodpercig tartott. Ez is par napig volt igy azota hangja sincs. 14 honapos. Nalunk ez valt be, de ha igenyelne a ringatast vagy barmi szivesen csinalnam azt is. :-)
2014. ápr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5hónapos koráig magától aludt el azt valamitől ez meg változott és most 1évesen is ringatni kell hogy be aludjon. remélem hamar vissza áll arra hogy magától elalszik.
2014. ápr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

14-15 hónapos koráig ringattuk, hintáztattuk, hogy elaludjon. Muszáj volt leszoktatni erről, mert babát várok, és nem akartam akkor szoktatni az önálló alvásra, amikor megszületik a tesó. Volt, hogy egy óra alatt sem aludt el ahogy ringattuk, dajkáltuk.

Első este sírt csak, kb. fél-1 órát (nekem többnek tűnt). Mellette voltam, simogattam, de nem vettem ki a kiságyból. Másnap már nem sírt, de ott kellett vele lenni és fogni a kis kezét. Pár nap alatt megszokta, hogy fürdés és vacsi után megy a kiságyba, és alszik. Eleinte még sokszor mellette kellett lennem és megvárnom, hogy elaludjon (fogtam a kezét, énekeltem neki), de mostanra már könnyebben elalszik, ha egyedül hagyom (most 16 hónapos).

2014. ápr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%
Miért pontoztatok le,irigykedtek????
2014. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Na az enyem meg mindig cicin alszik el, 14 honapos. Nem banom, mert nem sok ido, viszont igy nem tudja mas altatni. Egyszeruen ha berakom a kisagyba, nemhogy sir hanem zokog. Simogathatom, enekelhetek, fejre is allhatok :)
2014. ápr. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam sosem igényelte a ringatást, éneklést, sétálgatást. Mondjuk mi első perctől arra szoktattuk, hogy az ágyban alvás van, nincs játék stb. így gondolom ez rögzült benne. Ha sírt vagy valami probléma volt természetesen mentünk hozzá, kivettük, kicsit ringattuk és mikor megnyugodott visszatettük. De tulajdonképpen ilyen csak az első pár hétben volt. 8 hetes kora óta átalussza az éjszakát, onnantól biztos, hogy semmiféle altatás nem kell (már nem emlékszem pontosan). Most 22 hónapos, sem ebéd után, sem este nem kell altatni. Hogy melyik a jobb, az egyéni dolog. Nálunk így alakult ki, nekünk ez a jó, másnál éneklés/ringatás/meseolvasás van, nekik nyilván az a jó.
2014. ápr. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!