Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek magától alszik el a...

Akiknek magától alszik el a babájuk azt hogy érték el? Jobb ez az altatási módszer mint a dajkálás?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem. :) A kisfiamból kiindulva csak úgy tudnám elérni hogy egyedül aludjon, hogy napokig vagy hetekig hagynám sirdogálni. Van aki így tett? Vagy ez az elejétől fogva megvolt, és ehhez szokott a gyerkőc?


Jobb ha magától alszik el egy baba, mintha mesét olvasnánk/énekelnénk/ringatnánk? Te melyiket gondolod jobbnak?



2014. ápr. 15. 21:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
mindenkinek ki kell tapasztalna,hogy a saját babájánál mi válik be. első babám egy álom baba volt. ő tényleg csak beraktuk az ágyba és aludt. a második nem volt ilyen egyszerű. ő egy nagyon gyorsan fejlődő és (tényleg nem azért mert az enyém)nagyon értelmes kisbaba volt (most is az) és őt hiába tettük be a kiságyba, nem is maradt fekve. akármilyen fáradt volt ő már 5,5 hónapos korától felült, felhúzta magát a kiságyában és nem volt hajlandó fekve maradni. pedig nagyon gonodosan figyeltem az esti rituáléra, hogy tényleg megnyugodjon és minden elcsöndesedjen mellette...muszáj volt ciciztetve, kicsit (ez 5-10 percet jelent) dajkálva altatni. de 8 hónapos korától odafigyeltem, hogy a dajkálás fokozatosan kevesebb legyen. mert ahogy nőnek és okosodnak azért ők is rájönnek miről is van szó, vagyis hogy aludni kell. ez a rend. és valójában 1,5 éves volt mire végül (végre) takargatással kis susogó meséléssel elaludt. aztán egyik barátnőm gyermeke...annyira nehéz eset...ő lassan 2 éves lesz és már mindent kipróbáltak, de még most is rossz alvó és fel is kel esténként 2szer (szegény szülők). és szegényeket mindenki bántja és ossza az észt mit hogyan kéne tenniük, pedig én látom, hogy mindent jól csinálnak (én is mentem már besegíteni egy-egy új módszer kipróbálásánál) de egyszerűen az ő gyerekük ilyen...
2014. ápr. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt napokig sírás egyátalán.

Kb 3 hónapos koráig vagy rajtam aludt el vagy evés után mindig betettem az ágyába,aztán miután elfogyott a tejem már ringatni kellett,babakocsiban tologatni ezt 5,5 hónapos korában már nem bírtuk ráadásul Ő sem aludt jól,nehezen aludt el,betettem hát az ágyába elmondtam neki milyen jót fog aludni és anya is milyen jót alszik kb 2-3 percet beszéltem kimentem a szobából,nyafogott kicsit 5 perc után bementem betakargattam elmondtam újra elköszöntem tőle megpuszilgattam majd ki és 5 percenként bementem, jelzem sírni nem sírt és elaludt fél óra után.Másnap ehhez 5 perc kellett,harmadnap ennyi sem megette a tápszert félálomba merült betettük az ágyba elköszöntünk és már szuszogott is,onnantól kezdve csak hajnali 5kor kelt enni,addig aludt nyugodtan,onnantól mindegyikünk ki tudta magát aludni,és egyik nap sem sírt leszámítva az első nap első 5 percében a kis nyafogást.2 hét múlva 3 éves azóta is nagyon jól alszik,max mikor beteg volt kelt fel éjjel,mert lázas volt vagy tele volt az orra,mesélni nem mesélünk lefekvés előtt mert attól felébred,izgalomba jön és 5 mese után is egyre lelkesebb,éneklünk neki 2-3 kis dalt elköszönünk,kijövünk.Úgy gondolom ez nagyon jó altatási módszer és mindegikünk csak nyert vele.

2014. ápr. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kislányom születése után hónapokig hasfájós volt. Igaz, éjjel ügyesen aludt, de napközben csak ringatva, kézben, vagy néha le tudtam tenni az ágyunkra. Kb. 4 hónapos volt, mikor már napközben ügyesen aludt az ágyunkon, majd szépen lassan próbálkoztam, hogy a saját ágyába tettem le. Már nem tudom hogyan, de egy időmúlva nagyon ügyesen megtanulta, hogy fáradt, és itt az alvás ideje. Mindig cumival alszik (azon kívül nem cumizik, max ha nagyon sír valami miatt, akkor ez megnyugtatja, de nem lóg a cumi a szájából egész nap) illetve van egy kis nyuszifejű rongya, azzal alszik. Kiskorában csak mellette volt a kiságyban, aztán mikor nagyobb lett, észrevette, felfedezte, már általában a fejére teríti, szorongatja, ha alszik, nagyon édes :) Szerintem sokat segített neki, hogy kialakult egyfajta rutin. Most 9 hónapos és napközben már kevesebbet/ritkábban alszik. Idegen helyen, vagy babakocsiban nehezebben alszik, vagy kevesebbet. Ha nem tudna elaludni, akkor ringatnám, néha előfordul éjszaka is, ha mondjuk a foga jön és felébred, egyedül nem tudna visszaaludni - és velünk alszik egy szobában. Nem hagynám sírni.
2014. ápr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mi a szigorú esti rutinnak köszönhetjük, hogy a mai napig(16 hónapos) egyedül alszik el. mire a fürdésből bementünk a szobájába, addigra csak a bébiőr lámpája égett. Betettem őt a hálózsákba, megitta a tápiját, kért rá két korty vizet, cumi be, hasra fordult, kis simi és alvás. egy éves kora óta nem fogad el a vizen kívül mást, csak annyi változott, hogy fürdés előtt vacsi, az előbbiek szerint viszem a szobába, iszik egy kis vizet, hálózsák, cumi, alvás. Nem alszik el azonnal, még picit gagyarászik a sötétben, így altatja magát. Sírni nem hagytam soha, de csak akkor vettem ki az ágyból, ha nagy volt a baj. Mindig a saját szobájában, ágyában aludt. Szerintem azért alszik el magától, mert mindig tudja, hogy mi következik..
2014. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok. Egyetértek az utolsó válaszolóval. Nálunk is már az elejétől megvan az esti rutin és szerintem is ebből tudja, hogy most az alvás következik. Egyébként bárki fektetheti (párszor volt már, hogy anyu, vagy apukámék fektették, mert programunk volt), az nem zavarja, de ők is szigorúan ugyanazt a rutint csinálták, mint mi és ugyanúgy elaludt velük is minden gond nélkül.
2014. ápr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek, hogy a rituálé fontos. tényleg nálunk is bevált és a legtöbbeknél.

de tényleg vannak azért nehéz baba-esetek...mert én is láttam...persze ott sincs más út, mint a kitartás a szülők részéről és egy idő után rendbe lesz...

2014. ápr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!