Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami módszer arra hogy...

Valami módszer arra hogy babám teát vagy vizet is megigya tápszer helyett két etetés között?

Figyelt kérdés

Nem hajlandó semmit meginni a tápszeren kívül, amikor szomjas akkor is tápszert fogadja csak el, hiába kínálgatom akár 15 percen keresztül.

És így a 2 etetés között kénytelen vagyok már 2-3 napja tápszert kikeverni neki 40-50 ml-rt.

És ezé mert közben is szomjúságára eszik így minden etetésnél keveset eszik és ezé éjjel is óránként ébred.

2 hónapos 6 kg-os baba és 50-120 ml-rt eszik mostanában.

Kedden 1 óra alatt megivott 250 ml-rt tápszer és aznap és következő nap is 150 ml -rt 3 óránknt megitta.

Az után eszik megint ilyen keveset és gyakran.

Hiába tettem neki cukrot a teába úgy sem ízlik neki a tea.

Hiába próbáltam bele tömni mostanában többet éjjel is ha nem kell neki akkor nem tudom bele tömni de ugyan úgy gyakran kel mert hamarabb megéhezik.



2013. nov. 23. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár lányom már lassan 14 hónapos,de ő sem ivott sosem semmit. Mondjuk én csak estére adtam neki tápszert,a többi anyatej volt,de gyűjtőből,szóval nem tudom az mennyire jó szomjoltásra,mert ugye ciciből víz szerű tej is jön,de ez meg fejve van ugyebár.Bár volt,hogy sok tápszert evett,mert kevés tejet kaptunk.

Ő neki az volt,hogy ha felkelt,megette a teljes adagot,2hónaposan már 180milit.Aztán rá 1,5 órára mikor ment aludni,még evett 60-100milit,mert csak úgy aludt el,ha totál tömve volt a poci.Aludt 3-4órát,majd megint 180 mili és rá 1,5órára 60-100mili.Nekem se fogadta el se a vizet,se a teát.Neki akkor "oldódott" meg az ivás,mikor hozzátápláltam már.Amig még csak az elején voltunk 4-6hónapig,addig nem ivott ugyanúgy.Aztán 6 hónaposan pikk pakk letette a tápszert és már estére fogadta csak el.Akkor sem ivott és végül átváltottam neki szívószálra.Megmutattam neki 2x hogyan kell és azóta azzal iszik.Hát nem mondhatnám,hogy mennyiségeket,mert így is,hogy csak is rendes sűrű ételt kap,a max ami lemegy a 200mili,de az nagyon max.Ő 2 hósan volt 5360gramm,amikor betöltötte,3hósan meg 6390.

Szerintem ha éhes,akkor eszi meg a tápszert csak.Ha nem lenne éhes vagy sok lenne neki,nem kérné vagy kihányná.

De könnyen elronthatod azzal is,hogy hajlandó vagy óránként felkelni neki 50milit adni,mikor tudod te is hogy meg tud inni többet is és annyival lakik jól.

Szerintem folytasd hogy kinálgatod köztes idöben vizzel és mással nem.ÉS csak ha letelt a 3-4óra,ami idöközönként eteted,akkor adj neki csak tápszert.Nem kötelező minden babának a tápszeres idők között még ugyanannyi vizet meginnia...

Ha itatni akarod,cumisüvegből viz,pohárból viz,kanállal víz.Ne tápszert adj neki szomjúságra és ne is teát.Bár teával nincs akkora gond,de ne cukrozd.Nincsen rá szüksége,egy felnőtt is meg tudja inni ízesítés nélkül a teát ,tehát egy baba is,aki még nem ismer ízeket.

2013. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha meg picit nagyobb már,megpróbálhatod a szívószálat vagy csőrös poharat is. Nekem a csőröst most tanulta meg használni csak.Eddig rágta,hajigálta.Nemrég elővettem,megmutattam neki hogyan kell és tudja.De sokszor még szívószállal itatom,de már tud pohárból,kubus üvegből és palackból is inni.DE ő már nagy mondjuk.Nekem olyannyira letette 6 hósan a tápszert,hogy akkor csak estére ivott 270-300milit,majd 8hónaposan már nem kellett neki este se.2hónapig vacsora nélkül aludt szinte,mert 3-4 naponta evett csak meg a régi 270-300 mili helyett 150milit,a többi napon meg ment aludni 40milivel.Aztán rájöttem,hogy a cumisüveggel van a gondja.El is lett téve akkortól és sűrű,kanalazható tejpépbe kapja a tápszerport.
2013. nov. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Melegen adod neki a teát? Kisfiam hónapokig csak meleg italt volt hajlandó inni. (Aztán szerencsére jött a nyár és itta a vizet ezerrel.)
2013. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Melegen igen.

A tápszer is csak melegen hajlandó meginni, bár ha nagyon éhes és türelmetlen akkor képes langyosan is meginni, főleg ha úton vagyunk és előre el lett készítve a tápszer csak útközben már kihűlt.

Gyakran van úgy hogy amikor felét megissza a tápszernek akkor nem kell mér neki újra kell melegítenem.

Valamikor fél óra 1 óra múlva issza csak meg az adagja másik felét.

Mostanában akármennyit készítek mindig megmarad a cumis üveg alján valamennyi.

2013. nov. 23. 14:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam sem iszik semmit, hiába kinalom.

Most 4 hónapos. Nyáron itta a vizet, de most egy kortyot sem tudok lenyeletni vele. Már nekem is mondták, h próbáljam ki poharbol itatni, hátha...

2013. nov. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!