Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel jatszik 10 honap koruli...

Mivel jatszik 10 honap koruli babatok? Milyen jatekai vannak?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 16. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam mondjuk keveset játszik a játékaival, jobban elvan a mi cuccainkkal (pl. műanyag flakon, fésű, telefontok, notesz...), sajnos. :) Amit szeret, az a tanuló távirányító, illetve egy műanyag formabeillesztős puzzle (persze ezt csak rágja és a padlót üti vele :) ), és nemrég kaptunk egy nagyméretű műanyag építőkocka szettet, ami csak 1 éves kortól ajánlott, de mi építettünk belőle neki tornyot, azt élvezettel szedi szét, újra és újra. Amúgy van egy nagy plüss jegesmacija, azt nyúzza állandóan, és a fisher price-os zenélős-világítós altatós elefántját is szereti, azzal lehet motiválni. :)

Különben rengeteg játéka van, kicsi könyvek (azok is lekötik néha), plüssök, sok-sok műanyag bigyó, de nem nagyon játszik velük. A habtapit szétszedi, mi összerakjuk, ő újra szétszedi, ez megunhatatlan.

2014. ápr. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az én fiam 9 hónapos - leginkább a guruló tárgyakat szereti. A labdáért oda van meg vissza! :) eldobja, megy (vagyis kúszik) utána.

Lényegében minden játékát dobálja, aztán utánairamodik.

Ja, és a kerekeket is imádja. Minden amin kerék van, az isteni dolog számára. Így az etetőszék kerekével vagy a járóka kerekével el tud lenni percekig. :)

Ő is szereti összedönteni a kockákból épített tornyot.

Egyébként meg őt is inkább a lakás különféle dolgai érdeklik a legjobban.

2014. ápr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tica0121 ***** válasza:
Az én kicsim a saját játékai közül csak néhánnyal játszik. Viszont: egész nap ellenne egy kulcscsomóval, vagy a szekrények kipakolásával, a frissen mosott ruhák hurcolásával, a telefon/távirányító lopkodásával, egy fazék fedőjével, körömkefével és fürdőszivaccsal. Legújabban a tölcsérek lettek a gyengéi! :) A saját játékai közül azzal játszik el legjobban, ami zenél, csörög és/vagy gurul. Egyébként ő most lesz 9 hónapos!
2014. ápr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az én kisfiam is ilyen. Most napok óta a kedvence egy szűrő, amit mindenhova magával visz. Ő, ha tehetné, egész nap a telefon töltőjével játszana, de hát ugye azt nem lehet... :)

Csak azért tettem fel a kérdést, mert elgondolkodtam azon, hogy vajon több játékot kellene vennem neki? Mert a játékaira ráunt, van ugyan egy-kettő, aminek láthatóan örül, de alapvetően nem érdeklik.

2014. ápr. 16. 10:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: én már megfogadtam, hogy nem veszek neki több játékot, pedig eleinte próbálkoztam mindennel. Az én fiamat amúgy nem kötik le az autók/vonatok, nem tudom miért. A szekrénykipakolást (szekrényajtó-csapkodást) ő is élvezi (grrr!!! :D ), illetve már tudja, hogy melyik ajtó mögött tartjuk a porszívót, néha odamászik, és 15-20 percig ül előtte, simogatja, ütögeti, "beszél" hozzá, mindenhol megtaperolja, a csövét centiről centire feltérképezi, stb. :D A könyveket is előszeretettel rámolja le a polcokról (amit még nem sikerült elpakolnunk), a játékai pedig porosodnak a dobozban... :)
2014. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!