Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babátok hogy...

11 hónapos babátok hogy eszik? Mert. A mi babánk csak úgy eszik ha játszik és sétál közbe etető székben meg sem marad kis örökmozgó. Nagyon kényelmetlen mit csináljak?

Figyelt kérdés
2012. dec. 14. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:

dettó

11 hónapos, és kb 2 hete tök nyűg az evés

ha kukót adok neki rágcsálni, akkor el van a székébe, de ha etetem, akkor sír, nyüszít, izeg mozog

nem engedem, hogy kiszálljon, ott kell maradnia, adok neki vmi játékot, pár percig el van, majd dobálózni kezd.

Zenét rakok be neki, akkor kicsit el van s akkor gyors lapátolom neki befele. Borzasztó.

Már próbáltam azt is, hogy adok neki kanalat és másik tálba kaját, hogy hátha ő akarná már enni, de nem.

2012. dec. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egyes megmondta.


nem szabad engedni menni. most a világ felfedezése a lényeg neki. ha 2-3 kanálla eszik már nem hal éhen ha igazán éhes a következö étkezésnél enni fog, de 1-2 nap múlva tuti. midnenképpen legyen fix étkezés amikor ti is asztalhoz ültök, legyen hangulata az evésnek. ne engedd le, minimum néhány kanállal egyen.


ha most elengeded akkor még 3 évesen is szaladgálsz utánna a konyhában.

2012. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 wartburg353s ***** válasza:
Azt tapasztaltam, segít, ha többen esztek. Például az apukája is üljön le az asztalhoz enni, amikor eteted. Akkor látja, hogy mások is ülve esznek. Segíthet az is, ha tudsz következetesen szigorú lenni, lehet, hogy néha gonosznak érzed majd magad, de ha pl a kedvenc ételét (lehet krémtúró, tejszelet, vagy amit szeret a kicsi) megmutatod neki, és kijelented, hogy akkor eheti meg, ha szépen becsücsül az etetőszékbe, és ehhez tartod magad, az előbb-utóbb eredményre vezet. Az én fiam is örökmozgó és elég makacs, de így elég hamar megtanulta ezt a dolgot, mondjuk az elején voltak nagy hisztik. Azért jobb, ha nyalánkságokkal kezded a szoktatást, mert ha az kimarad (ha esetleg nem hajlandó leülni, és így nem adod oda neki), az se tragédia.
2012. dec. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk még csak 10 hónapos a kisfiúnk,de ugyan az van.Én rohanok utána és elkapom 1-1 falat erejéig.Nálunk SEMMI az ég adta világon nem vált be,amivel fél percre le tudnám ültetni.Olyan,mintha felesleges időpazarlásként élné meg az evést és neki pedig menni kell (már elindult és önállóan megy).Én abban bízok,hogy amint elmúlik az újdonság varázsa,kicsit lecsillapodik és tudunk normálisan együtt étkezni.Sajnos eddig még ez is kivitelezhetetlen volt,ahogy minden más módszer is. :(
2012. dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3.nak igaza van ha többen esznek akkor eszik , de ez nem mindig kivitelezhető. Fúja ki az ételt és csak megy pakolgat. A mi babánk nem szereti az édességet a tejszelettől bokákol a túró
2012. dec. 14. 21:50
 6/9 A kérdező kommentje:
Ruditol szintén. A krémtúrót joghurtokat szereti, de semmi több. Mi most 9800gm. és 78 cm. Végülis jól néz ki csak aggódom mert kb 1 hónapja csinálja ezt.
2012. dec. 14. 21:53
 7/9 wartburg353s ***** válasza:
Biztos eszik annyit, amennyi kell neki, csak neked rosszabb így, sokkal könnyebben és gyorsabban menne az evés, ha le lehetne ültetni. Az én fiam nagyon szereti a hasát, így elég hamar meg lehetett fogni. Szerintem próbáld ki a krémtúróval, mondd neki, hogy ha leül, adsz neki krémtúrót. Sok sikert! Sok türelemre van szükséged, az biztos.
2012. dec. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Enyém 10hónapos, és mivel még csak most kezdett mászni, és nem valami aktív még, én még mndig a hordozóban etetem, és tök szépen nyugodtan ücsörög, nyitogatja a száját és eszik. Semmi gond nincsen.

De lehet egy hónap mulva már nem ez lesz???

:))

2012. dec. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11 hónapos a kislányom és kb. 2 hete kezdte,hogy folyamat minden falat után feláll az etetőszékbe, én meg minden felállás után leültetem vissza és mondom neki,hogy csüccs, egyszer csak megunja :-D már néha az bejön,hogy lerakom a tányérját,így tudja,hogy csak akkor van a következő falat,ha leül,így magától visszaül.
2012. dec. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!