Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan szülők válaszát várom,...

Olyan szülők válaszát várom, akiknek a lakásban van kutya vagy macska, esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés
Mindennap porszívóztok? Még nem mászik a babám, de pár hónap és fog, nagyon hullik a szőre kutyának és macskának is, hiába porszívózom mindennap, még így is 1-2órán belül minden szőrös, szöszös lesz; de nem tudok óránként porszívózni....ti hogy csináljátok? hogyan van napirend?
2014. ápr. 16. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
igen, minden nap porszívózom(persze minden héten akad olyan nap, h kimarad, azért ilyenkor nem esem kétségbe). sajnos szőnyegpadló van, a laminált padlót könnyebb lenne tisztán tartani. a járólapos részeket 2/ min. 3 naponta domestossal mosom fel. már a baba előtt is így tettem, mert a gyerektől függetlenül hullik a szőre.
2014. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

kutyám van

1.

2014. ápr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az állatok felől kéne megközelíteni a kérdést. Fésülöd őket? Nem túl erős a fűtés? Jó minőségű ételt esznek? Más betegségük nincs? Vitaminhiány stb... Megnyírni próbáltad már őket? Szóval vannak olyan dolgok amikkel csökkenteni lehet a szőrhullást.
2014. ápr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Szabadulj meg a szőnyegpadlótól, én a lamináltat vagy a hagyományos parkettát javaslom. Könnyű takarítani. Legyen a gyereknek egy szobája, ahova egyik állat se mehet be. Függetlenül attól, hogy nekem is van kutyám, azt javaslom, az állatokat el kell vinni valahova, főleg a macsekot. A baba nyálas kézzel a lakás létező összes piszokját és szőrszálát be tudja gyűjteni. A macska szőre puhább, jobban száll, azt hamar beszívhatja az orrán. Az állatok oldaláról féltényenység is felléphet. Nem gyakori, de volt már rá példa, hogy rátámadt a gyermekre. Keress humánus megoldást, hogy se az állatok se a baba ne járjon rosszul, mert mindért te vállaltál felelősséget! 2-3 évesen már okos a gyerek, meg lehet neki tanítani, miként szabad az állatokhoz érni, hogy kell kezet mosni, meg elmondani neki, hogy ne húzgálja a farkát, fülét, ne akarja kinyomni a szemőket és benyúlni a szájukba. A legfontosabb, ne akarjon a szájukból kivenni semmit, mert arra minden kutya begurul és harapni, ugatni fog. Te vagy a szülő, neked kell a legokosabbnak lenni és igazságot tenni bölcsen a párodda!
2014. ápr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Nekünk is 1 kutyus van,a baba 15 hós.ilyenkor amikor vedlik,konkrètan megörülök a sok szörtöl.Àltalàban igy nèz ki a nap.Dèlelött mindenhol felporszivózok,vagy söprök.Laminàlt parkett van meg jàrólap.A pici szobàja szönyeges,igy ha söprök az kimarad,de oda ritkàn megy a kutya.SZeret a porszivô utàn jönni a pici,igy nem gàz a porszivózàs.Fèl egy kõrül,amikot elalszik a pici,ujra söpröm a konyhàt,mert manô katasztrôfàlisan eszik.Több rizs van a földön,meg a szèkèben mint amennyit megevett.Ès ilyenkor mindenhol felmosok.Mososzeres,öblitös domestosos vizzel szoktam.Ha el marad a porszivózàs 3naponta mindig elökerül,de van hogy naponta.De napi 3szor biztos söprök,a konyhàban manô miatt,mert folyton eszik valamit miközben futkos,és lemorzsàszik,ès a darabokat kèpes megenni kèsöbb ha megtalàlja.De ha elmarad mert pl.kint vagyunj,vagy olyan a nap,hogy menni kell ide oda akkor ez van.A kutyàt most nyirtam meg egy hete hajnyiróval,de igy is hullik,de azèrt jobb.Nem is padlóval van gàz nàlunk,hanem az àgytakaró meg ilyenek.Hiàba ràzom ki,nem lehet rendesen.Szerencsère ha talàl a pici egy szörcsomot azt hozza oda nekem,hogy "vava". :) Direkt nem eszi meg.De èpp èn is most,hogy vedlik a miènk gondolkoztam el,hogy vajon kerül e belöle a pici gyomràba ès vajon lehet-e töle baja.DE a pàrom megnyugtatott.Panelban lakunk,ès aki pl. kertesben lakik,ès ki be megy a pici,ott mèg ekkora higènia sincs.
2014. ápr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
Mi csaladi hazban lakunk, 2 cica van. Elso lanyom szuletesenel a macsekokat kiraktuk, es a kertbe felallitottunk nekik egy 'otthont'. Az az o helyuk. Az egyik cicus hosszu szoru es amikor vedlik igen hullik a szore, igy muszaj volt ezt a megoldast tenni. Most mar nem is banom h nem vannak a hazban, nincsen macskaszor mindenhol.
2014. ápr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12%
Nekem anya azt mondta, ahol baba van, oda nem való állat, bármennyire szeretjük. Én inkább nem vállalok gyereket, de a kutyámtól nem válok meg. Nálunk is lakásba van a kiskutya, rövid szőrű, mégis sokat kell takarítani utána. Anyának van szőnyege és járólapja, főleg a sarkokba gyűlnek össze a porcicák és a szőrszálak. Neked nehezebb, mert már megvan a baba és a 2 jószág is. Az a baj, hogy hiába takarítasz naponta akár többszöt is, a gyerek tényleg mindent felszed, amikor nem nézel oda, ahogy a nyálas kezével belemarkol a hajunkba mert ismerkedik, a kutya farkába is bele fog. Visz mindent a szájába. Veszélyes, amíg pici, el kell szeparálni, csupán takarítással nem lehet ezt a kérdést 100%-ban megoldani. Nem kell menhelyre vinni a kedvenceket, csak szűkíteni azt a tért, ahova mehetnek, vagy ideiglenesen elköltöztetni a nagyszülőkhőz. A lakás kicsi és élhetetlen egy pici babának és az állatoknak meg nektek. Ha a babának baja lesz, ezt soha nem fogod magadnak megbocsátani. Én is elfogult voltam a papagájokkal szemben, feszt veszekedett velem az anyám, de igaza volt, lakásba az sem való, verték a port, szállt a pihe tolluk a levegőbe, nekem se tett jót. Exanyós jelöltemnél macska volt, meg bagózott, mindenhova felmászott a macska, szállt a pihe szőrszál mindenhol, utáltam nála enni, undorodtam a kajától, a lakásától. Erről nem az állat tehet. Neked most 3 gyereked van és azt gondolom, mindhármat szereted, de olyan döntést kell hoznod, hogy egyik se érezze kárát. Nem kell velem egyet értened, de ha már ez volt a kérdés, mi mind próbálunk neked segíteni őszintén.
2014. ápr. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Julie S ***** válasza:
86%
Nekünk macskánk van és száműztük az egyetlen (nem is túl nagy) szőnyegünket a lakásból. Járólap és laminált parketta van így és kb három naponta porszívózok + felmosok, közben meg csak felsepregetek. A lányom már így is evett macskaszőrt... ez elkerülhetetlen, ha együtt lakunk az állattal.
2014. ápr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is van kutya és macska is. A kutyud szerencsére nem hullajtja a szőrét, a cica viszont igen. Felszedtem az összes szőnyeget, minden reggel felporszívozok, felmosok ez kb. fél óra. Pluszban egyik kisállat sem mehet be a gyerek szobájába, illetve a fürdőszobába. Igy vannak szoktatva, nem kell bezárnom az ajtókat. Ezenkívül oltva, és féregtelenítve vannak. Ennél többet nem teszek a tisztaságért. Vannak lakások, ahol ugyan nincsen kisállat, de kb. heti egyzer sem takarítanak, vagy az utcai cipőben simán bemennek a lakásba, az se sokkal higénikusabb. Engem sokat támadtak, hogy miért nem rakom ki a kisállatokat, de ők is érző lények, akikért felelőséget vállaltam, nem dobhatom el őket magamtöl, mintha tárgyak lennének. Kicsivel több a tennivalóm, de én vállaltam.
2014. ápr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!